Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

karın germe estetiği

Karın Germe Estetiği

Karın Germe Estetiği
4.8 (95.56%) 18 votes

Karın Germe Estetiği

İnsan vücudunda bazı bölgeler çok daha kolay bir şekilde sarkıp deforme olabilmektedir. Buna en iyi örnek karın bölgesidir. Karın bölgesi kilo alıp vermeden kaynaklı olarak kolayca sarkacak ve deforme olacaktır. Genellikle bu sebepten kaynaklanan sarkmalar özellikle de doğum yapmış olan kadınlarda görülmektedir. Bu gibi durumlar birçok kişide rahatsızlık hissi yaratmaktadır. Özellikle kadınlar bu sebepten dolayı istediklerini giyememekte ve problem yaşamaktadırlar. Bu noktada devreye giren en popüler ve kalıcı tedavi yöntemi karın germe estetiği olmaktadır.

Bu yöntem tamamen kalıcıdır ve bir kez yaptırıldığında karın bölgesi çok daha gergin ve düzgün görünecektir. Yalnızca kadınlar tarafından değil karın bölgesinde büyük oranda sarkmalar olan erkekler tarafından da tercih edilen bu karın germe estetiği karın bölgesinin görünümünü büyük oranda düzeltecektir. Karın kısmında oluşan sarkmalar daha çok kilo verme gibi durumlarda görülmektedir. Karın bölgesindeki fazla yağlar gittiğinde geriye sarkmış bir deri görünümü kalacaktır. Genellikle çok aşırı kilolu olup daha sonra kilo veren hastalarda görülen bu durum yalnızca karın estetiği ile giderilebilecektir. Bu tedavi yöntemi sayesinde hayali kurulan dümdüz karınlara kavuşmak mümkündür.

 Karın bölgesi estetiği kimlere uygulanır?

Karın bölgesi için yapılan karın estetiği operasyonu 18 yaşını geçmiş olan herkes için uygundur. Operasyon daha çok kadınlar tarafından tercih edilse de erkek hastaların sayısı da az değildir. Bu tarz bir operasyon karın bölgesinden şikayetçi olan birçok kişiye rahatlıkla uygulanabilmektedir. Daha önce obezite seviyesinde kilolu olup kilo veren kişiler veya doğum yaptıktan sonra kilo verse bile sarkmalarda kurtulamayan kadınların bu karın estetiği operasyonuna yönelmeleri mümkündür. Bu sayede gerekli tetkikler yapılacak ve hastanın karın germe operasyonu için uygun olup olmadığı belirlenecektir. Herhangi bir engel bulunmamış ise operasyon için hareket geçilmesi mümkündür.

 Nasıl yapılır?

           Karın germe estetiği operasyonu genellikle aynı teknik ile yapılmaktadır. Bunun için ilk olarak hasta detaylı bir muayeneden geçecektir. Karın bölgesi incelenecek ve ameliyat için uygun olup olmadığı kesinleştirilecektir. Daha sonra ise hastaya operasyon öncesinde dikkat etmesi gerekenler söylenecektir. Hastanın ameliyat öncesi dikkat etmesi gereken ilk şey aspirinler ve bitki çaylarıdır. Bu tarz maddeler kan sulandıracak ve bu da ameliyat anında kanama riskinin oluşmasına sebep olacaktır.

Bu sebeple çok zorda kalınmadığında aspirin ya da diğer kan sulandırıcı şeylerde uzak durulmalıdır. Aynı şekilde sigara kullanımında dikkat edilmeli ve sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklarda mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Bu detaylara dikkat edildiği müddetçe herhangi bir problem oluşmayacaktır. Karın germe operasyonu genel anestezi ile yapılacak ve karın bölgesinin çeşitli kısımlarında kesikler açılacaktır. Bu kesikler sayesinde karın derisi gerilecek ve fazla olan deri parçaları çıkartılacaktır. Bu sayede daha düz bir karın elde edilecektir.

 Karın bölgesi estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler

           Karın estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken çok sayıda önemli detay bulunmaktadır. Bunlardan ilki korse kullanımıdır. Tüm karnı kapsayacak sıkı bir korse kullanılması bu ameliyatın en önemli gerekliliklerindendir. Korse kullanımına mutlaka önem verilmeli ve doktor söylemediği müddetçe kesinlikle çıkartılmamalıdır. Bu korse iyileşme sürecini kolaylaştıracak ve bel bölgesinin daha sıkı kalmasını sağlayacaktır. Karın estetiği sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise normal aktivitelere dönüş süresidir. Kişi belli bir süre boyunca dinlenmeli ve ani hareketlerden uzak durmalıdır. Özellikle ilk aylarda ağır spor aktivitelerinden uzak durulmalı ve mümkün olduğunca dinlenilmelidir. Korse çıkartıldıktan sonra kişinin günlük hayatına dönmesi çok daha kolay olacaktır. Bu gibi detaylara dikkat edilmesi iyileşme sürecini kolaylaştıracaktır.

Karın Germe Estetiği için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp