Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

karbon peeling

Karbon Peeling

Karbon Peeling
5 (100%) 23 votes

Karbon Peeling

Kimyasal peelingten farklı olarak karbon peeling ciltteki gözeneklerin açılması ve lekelerin giderilmesi için lazer ışınlarının kullanıldığı alternatif bir estetik operasyondur. Isısı özel ayarlanış Q anahtarlı lazer ile tedavi seansları ile gerçekleşmektedir. Bununla birlikte hasta memnuniyeti ve çözüm zamanlamaları hesap edildiğinde sıklıkla tercih edilmekte olan bir estetik temizleme biçimidir.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanmaktadır?

Öncesinde karbon peeling yaptırmak isteyen kişilerin bir yüz haritası çıkarılmaktadır. Hangi bölgeye ne kadar ışın tedavisi uygulanacağı hesaplanır. Bu sayede henüz başlangıçta ne kadarlık kaç seans yapılacağı tespit edilmiş olur.

Bundan sonra yapılan ilk işlem bir pamuk vasıtası ile cildin karbon moleküllerinden arındırılmasıdır. Karbon moleküllerinin üzerinden temizlenme sağlandığı için bu operasyon karbon peeling adını almıştır. Daha sonrasında ise cilde özel solüsyonlu boyalar sürülür. Gözleri özel bir koruyucu kılıfla bağlı olan hastaların yüzlerinin her bölgesine fırça yardımıyla kahverengiye yakın bir renkte solüsyon sürülür.

Akabinde lazer ile tedavi başlar. Lazerlerin ısısı en düşükte ayarlıdır. Isı eşikleri 1 cins olarak nitelendirilmektedir. Bu sayede uzun vadede hiçbir zararın verilmediği, uzmanlar tarafından açıklanmış ve belirtilmiştir.

Saniyelik lazer şokları yüzün her bölgesinde eksiksiz uygulanmaktadır.

Karbon Peeling Hangi Problemlerde Kullanılmaktadır?

           1- Leke çıkarmak: Aşırı sigara kullanımı, uyku bozuklukları, kansızlık ve genetik nedenlerden dolayı gözlerin altında oluşan lekelerin çıkarılmasında karbon peeling kullanılmaktadır. Bununla birlikte yüzdeki siyah ve kırmızı ağırlıklı lekelerin çözümünde de uygulanmaktadır.

           2- Geniş gözenekleri sıkılaştırmak: Geniş gözeneklerin lazer ısısı vasıtasıyla daraltma ve sıkılaştırma işlemi de yapılan etkilerin arasındadır. Zaman içerisinde dağılan ve genişleyen gözenekler melaninlerin sıkıştırılmasıyla eski haline geri getirilir.

           3- Akne izleri: Ciltteki diğer problemlere oranla daha fazla seansa ihtiyaç duyulsa da inatçı ve eski aknelerin yok olması için de kimyasal peeling işlemi söz konusudur.

           4- Cilt sıkılaştırma: Geniş gözenekler ile birlikte cildin genelinde bir sıkılaştırma, parlatma, canlandırma gibi yeniliklerin olması adına da bu işlem uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Karbon Peeling Seansları Ne Kadar Sürmektedir?

Ciltteki problemlerin derinliğine göre seans sayıları da değişmektedir. Seanslar kimi durumlarda haftada bir kimi durumlarda on beş günde bir yapılmaktadır. Bu, ilk zaman tetkiklerinden sonra cildin hassaslığına göre doktorun belirleyeceği bir takvimdir.

Karbon peeling seansları en az 4 defadır. Bununla birlikte kimi durumlarda bu rakam 8’e, 10’a kadar çıkmaktadır.

Karbon Peeling İşleminin Çok Tercih Edilmesinin Nedenleri Nelerdir?

Öncelikle sıklıkla karıştırıldığı üzere karbondioksit kökenli peelinglerden çok farklıdır. Bu farklar vasıtasıyla uzman görüşleri, karbon peeling işleminin daha sonrası için yara, kabuk tutma, yanma gibi etkilerinin olmadığı yönünde birleşmiştir.

Tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise ciltteki lekeleri kalıcı olarak çözmesinin yanı sıra, ciltteki üretici hücreleri tekrar aktive etmesidir. Karbon peeling yaptıran şahıslarda cilt parlaklığı, renk artışı gözlemlenmektedir. Bu da ciltte koyuluk ve canlılık etkisi mevcut demektir.

Medikal bir bakım olan karbon peeling günlük hayata olumsuz anlamda hiçbir etki bırakmamaktadır. Seanslardan sonra herkes sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Düşük etkili bir lazer kullanıldığı için herhangi bir soyulma ya da iz bırakmamaktadır. Kolojen üretimini arttığı için de cilt daha fazla hava alıp daha genç bir görünüme sahip olmaktadır.

Karbon Peeling Seanslarından Sonra Neler Yapılmalıdır?

Dermatologlar, karbon peeling seanslarından sonra genele yayılacak şekilde güneş koruyucusu kullanılmasını önermektedir. Bununla birlikte cildi bozacak, eski haline götürecek beslenme alışkanlıklarından ve uyku bozukluklarından uzak durulması seansların başarısını daha belirgin kılmaktadır.

Karbon Peeling için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp