Karbon Peeling

Düşük enerjili, sık atış yapan ve çok hızlı çalışan lazer yöntemi olup Q switched ND yağ bir çeşit ile yapılmaktadır. Dolası ile karbon peeling bir çeşit lazer ile yüz gençleştirme işlemidir.

Karbon peeling gözeneklerin içersinde ani ısı etkisi yaparak gözeneklerin küçülmesini sağlayan yenileme işlemini de başlatır. Bu işlem için özel olarak üretilmiş karbon krem kullanılması gerekmektedir.

Karbon Peeling hangi Bölgelerde Etkilidir ?

Cilt Sıkılaştırma yaparak daha genç görünmek isteyenler ve kırışıklıkların giderilmesini azaltmaktadır. Yüzünüzde bulunan gözenekleri küçülterek cildin daha sıkı, pürüzsüz ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Orta yaş kırışıklıkların giderilmesinde büyük önem taşımaktadır. Özellikle kişinin yüzünde akne bulunuyor veya cildi gerekenden çok daha fazla yağlı ise karbon peeling yapılması gerekmektedir. Büyük ölçüde yüzde bulunan cilt lekelerinin de tedavisinde ve özellikle siyah noktaların giderilmesi amacı ile karbon peeling yapılması gerekmektedir.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

karbon peeling’te lazer uygulamasından önce yüzde bulunan problemli alana siyah renkli karbon solüsyonu sürülerek yaklaşık on beş dakika kişinin cildinde bekletilmektedir. Bekletilen siyah karbon solüsyonunu cilt emerek problemli olan kısımları aktif hale getirecektir. Aktif hale geçen problemli alanların üzerinden birkaç kez lazer ile geçirilerek sorunun ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Karbon peeling kişinin problemine göre kaç seans geçireceği uzman tarafından belirlenmektedir. Ortalama olarak dört ile altı seans arasında işlem yapılabilinir. Seanslar arası minimum bir hafta ile üç haftadır.


2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>