Jinekomasti

Jinekomasti Ameliyatı

Erkeklere doğallıklarını geri getiren bir ayrıcalık…

Gelişen estetik cerrahi erkeklerde de karşılaşılabilen meme büyümesi sorunu için de ayrıcalıklı çözümler sunmaktadır.

Jinekomasti operasyonu ile erkeklerin sorunu olan meme büyümesi fazla yağlar alınarak kısa bir sürede ortadan kaldırılabilmekte ve kişinin eski görünümüne kavuşması sağlanabilmektedir.

 

Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti ameliyatı 2 şekilde yapılır.

  1. Liposuction (Yağ alma) yöntemi ile jinekomasti
  2. Cerrahi yöntem ile jinekomasti

Her iki jinekomasti ameliyatı da ağrısız ve kanamasız şekilde gerçekleştirilmektedir.

Jinekomasti ameliyatı ile meme başı çevresindeki fazla yağ dokuları liposakşın ile meme dokusu fazlalığı da cerrahi olarak alınmaktadır.

Anestezi uzmanı jinekomasti ameliyatı öncesi hastayı değerlendirmeye alacaktır. Muayene yaparak bazı sorular soracaktır. Herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli gördüğü test ve araştırmaları yapacaktır.

Jinekomasti ameliyatı çoğunlukla genel anestezi altında yapılmaktadır. Hastanın isteği üzerine ve ameliyat alanları sınırlı genişlikte ise bazen hasta ilaçla rahatlatıldıktan sonra (yani sedasyon sağlanarak) lokal anestezi ile ameliyat edilmesi mümkündür.

Genel anestezi öncesi, hastanın midesi boş olacak şekilde, 6 ila 8 saat arasında hiçbir şey yememesi ve içmemesi gerekmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası

Jinekomasti ameliyatı sonrası da en az 4 ila 6 saat boyunca ağızdan hiçbir şey verilmeyecektir. Bu süreler hastanın doktoru tarafından değiştirilebilir.

Operasyon süresi jinekomastinin şiddetine göre 1 ila 2 saat arsında sürebilir. Jinekomasti ameliyatı sonrası hasta, 1 saat kadar uyanma odasında izlendikten sonra, hasta odasına gönderilir. Ancak anesteziye bağlı olarak bulantı ve benzeri sorunlar olursa kalış süresi uzayabilir.

İşlem liposuction yöntemi ile yapılmış ise dikiş izi ve pansuman olmayacaktır. Cerrahi yöntem ile yapılmış işlemler sonrasında ise hasta 3 ila 7 gün arası bir tarihte kontrole çağırılacaktır.

Jinekomasti ameliyatı sonrası hastaya özel bir korse giydirilir. Bu korsenin en az 4 hafta kullanılması zorunludur.

 

JİNEKOMASTİ AMELİYATI HAKKINDA
Anestezi Lokal / Genel
Eve dönüş 1 ila 2 saat
Ağrı Yok
Günlük hayata dönüş 1 gün
Ameliyat izi Yok
Korse 2 ila 4 hafta (Hastanemiz tarafından temin edilir)
Dikiş alınması 5-7 gün arası
Pansuman 5-7 gün arası31 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>