Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti, erkeklerin memelerinin normalden büyük olması durumudur. Çoğunlukla hormonal nedenlerle ortaya çıkabilirken, bazı vakalarda sebebi olmayan jinekomasti rahatsızlığı ortaya çıkabilir. Jinekomasti ameliyatı ise erkeklerin göğüslerinin normal boyutlara getirilmesi gerçekleştirilen bir cerrahi müdahaledir. Plastik cerrahi yöntemleri kullanılarak gerçekleştirilen operasyon, kısa ve çoğu zaman komplikasyonu olmayan bir müdahaledir.

Erkekler için göğüs büyümesi elbette sıkıntı verici bir durumdur. Görsel olarak kimilerine göre ciddi bir olumsuzluk olan bu durumun tedavisi ise Jinekomasti ameliyatı ile kolayca gerçekleşebilmektedir. Pek çok erkeğin ne kadar etkili ve kolay bir yöntem olduğu bilmediği bu ameliyat, plastik cerrahlar tarafından yeterli donanımı bulunan hastanelerde gerçekleştirilebilmektedir. Erkekte göğüs büyümesi sık görülen bir durumdur, bununla yaşamak durumunda değilsiniz. Yetişkin her erkek, iste bağlı olarak, hangi boyutta olursa olsun bu operasyonu hekimden talep edebilecektir. Seçimlik bir operasyon olması sebebiyle hekim önerisi beklemenize gerek yoktur. Dilediğiniz zaman operasyon için başvuruda bulunabilirsiniz.

Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Jinekomasti ameliyatı genel anestezi veya lokal anestezi ile gerçekleşebilir. Sizin ve hekiminizin tercihine göre uygun yöntem kullanılabilir, burada belirleyici bir unsur, genel anestezi alınmasına mani başka rahatsızlıkların olup, olmamasıdır. Eğer hasta yüksek tansiyon, kalp, şeker gibi hastalıklara sahipse ve düzenli ilaç kullanımı söz konusuysa, mümkün olduğunda lokal anestezi kullanılmaya çalışılır.

Ameliyat öncesinde gerekli tetkikler yapılır, kan testleri, tansiyon kontrolü gibi rutin incelemeler yapıldıktan sonra hasta operasyona alınır. Müdahalede 2 yöntem vardır. Liposuction ismi verilen laporoskopik yağ alma metodu Jinekomasti ameliyatı yöntemlerinin en çok tercih edilenidir. Tedavi süreci daha kısa olurken, komplikasyon olasılığı da hayli düşüktür. Hasta çok kısa sürede ameliyat edilir, ve aynı gün taburcu edilir. Diğer yöntem ise, klasik kesikli ameliyat yöntemidir, ki bu yöntemde de aslında aynı gün taburcu mümkündür, memenin kahverengi dairesinin hizasından yapılan kesik ile iç dokunun boşaltılması işlemidir.

Jinekomasti ameliyatı geçiren hasta ertesi gün, ağır hareketler ve spor yapmamak kaydıyla gündelik hayatına geri dönebilir. Hastaya bir süre korse kullandırılır, korse hekimin önerisine göre çıkarılmaktadır. Operasyon genelde iz bırakmaz Ancak çok dikkatli bakılması durumunda belli belirsiz bir izin fark edilmesi mümkündür. Yan etkisi neredeyse olmayan Jinekomasti ameliyatı, büyük ölçüde başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır.

Jinekomasti Ameliyatı Hakkında Merak Ettikleriniz İçin Bizimle İletişime Geçin!Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>