Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

implant

İmplant Tedavi Süreci ve Sonrası

İmplant Tedavi Süreci ve Sonrası
4.5 (90.56%) 36 votes

Diş implant tedavisinin yapımı biraz farklıdır. Bunun için ilk iş profesyonel bir diş hekimine muayene olmak olmalıdır.           

İmplant diş yaptırmak isteyenlerin çoğu ; Diş kaybı 7’de 70’e herkesin başına gelebilen yaygın sorunlardan bir tanesidir. Bu kayıplar çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşabilmektedir. Dişlerde yaşanan çürümeler ya da kırıklar bunun yaygın sebeplerindendir. Bu tarz geri dönülemez durumlarda diş çekilecek ve o bölgede bir boşluk oluşacaktır. Bu tarz boşluklar tedavi edilmediği müddetçe çeşitli sorunlara yol açabilmektedir. Kişinin rahat bir şekilde yemek yemesine engel olan bu boşluklar ağız ve çene yapısının bozulmasına yol açabilmekte ve bu sebeple pek çok sorunu beraberinde getirmektedir.

            Tam da bu noktada devreye implant tedavisi girmektedir. Bu tedavi ağızda yaşanan diş boşluklarını kapatmak için tasarlanmıştır. Bu yönü ile genellikle köprü tedavisi ile karıştırılan fakat ondan çok farklı olan bu tedavi yöntemi tek başına uygulanabilmekte ve diğer dişlere kesinlikle etki etmemektedir. Tedavi temelde yapay bir diş kökü yapılması ve bunun üzerine protezin oturtulmasına dayanmaktadır. Köprü tedavisinin yapılabilmesi için boş olan bölgenin iki yanında da sağlam dişlere sahip olunması gerekmektedir. Fakat diş implant tedavisi için bu durum geçerli değildir. Bu tedavi boşluk olan bölgenin yanında diş olmasa bile yeni ve sağlam bir dişe sahip olabilme imkanı yaratmaktadır. Bu yönü ile son derece avantajlı olan ve daha pek çok avantajı bulunan implant özel vidaları ile yapılan farklı bir tedavidir. Süreci biraz uzun olsa da ortaya çıkan sonuç son derece başarılı olacaktır.

 Hangi durumlarda yapılır?

            İmplant tedavisinin amacı çekilen ya da kendiliğinden düşen dişlerin yerine yeni ve gerçekçi bir diş yapılmasıdır. Bu sebeple tedavi daha çok diş eksikliği yaşayan kişilere uygulanmaktadır. Genellikle her yaş grubundan insana uygulanan ve çok ekstrem bir durum olmadığı müddetçe sorun yaratmayan bu tedavi biraz pahalı olsa da son derece kalıcı ve sağlam dişler elde edilmesini sağlamaktadır.Tedavisi daha çok köprü için uygun olmayan kişilere uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra gerçekçi ve doğal görünümlü bir diş isteyenlerinde diş tedavisine yöneldikleri bilinmektedir.

Nasıl yapılır?

            Diş implant tedavisinin yapımı biraz farklıdır. Bunun için ilk iş profesyonel bir diş hekimine muayene olmak olmalıdır. Diş hekimi boşluk olan bölgeler için hangi tedavi yönteminin daha uygun olduğunu saptayacak ve bu doğrultuda bir tedavi uygulanacaktır. Eğer implant tedavisinde karar kılınmış ise bölgeye uygun özel diş  vidaları tercih edilecek ve bu vidalar çene kemiğine monte edilecektir. Çene kemiğine takılan bu vidanın kemik ile kaynaşması gerekecektir. Bunun için belirli bir süre beklenecek ve kemikle vida kaynaştığında protez takımına geçilecektir.

            En az normal dişler kadar sağlam olan bu protezler vidanın üzerine yerleştirilecek ve diş kullanıma hazır hale gelecektir. Bu noktada dişin vida ile kaynaşması büyük önem taşımaktadır. Kaynaşmaması halinde tedavinin devam ettirilmesi mümkün değildir. Bu tarz durumlar genellikle kalitesiz ve ucuz vidası kullanımında ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple tedavi olunacak sağlık kuruluşu özenle ve dikkatle belirlenmelidir. İmplant tedavisinin bunu dışında bir yan etkisi olmayacaktır. Kişinin kemik yapısı uygun olduğu müddetçe herkesin bu tedaviyi talep etmesi mümkündür.

Diş tedavisinin avantajları

            Diş tedavisi her anlamda çok avantajlı ve yeni nesil bir diş tedavisidir. Bu özel tedavinin en büyük avantajı tek başına yapılmasıdır. Yani köprü tedavisindeki gibi diğer dişlerden yardım alınması gerekmemektedir. Bu yönü ile son derece avantajlı olan tedavinin bir diğer olumlu yönü ile sağlamlığıdır. Kişinin kendi dişi gibi olan ve yapay bir köke sahip olan bu dişler doğru bakıldığı müddetçe uzun süre kullanılacak ve herhangi bir sorun yaratmayacaktır.

implant tedavisi için online randevu için formlarımızı doldurarak alabilirsiniz !

6 Comments
 • Mustafa Özkaya

  Reklamlarda ilgimi cekti implant yaptirmak istiyorum yardimci olurmusunuz

  2 Aralık 2017 13:12
  reply
 • TAMER ÇOLAK

  Merhaba benim hiç disim yok implant olurmu

  2 Ocak 2018 00:01
  reply
 • Mustafa Tuna

  Alt çenede 4 adet implant yaptirmayi düsünüyorum genel anestezi ile fiyat bilgisi ve nekadar sürer bu konularda bilgi almak isterim.

  13 Ocak 2018 15:01
  reply
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp