HORLAMA TEDAVİSİ

op-dr-ferruh-yilmaz

Horlama ve Tedavisi

Birçok insanın ve yakınında bulunan insanların en büyük sorunudur horlama, rahatsızlık verici bir sorundur. Üst hava yollarındaki rahatsızlıklar ve tıkanıklık dolayısıyla meydana gelebilen horlama nefes alma konusunda sıkıntı yaşatmaktadır. Horlama erkeklerde 20 yaş üzerinde 10 erkekten 5’inde görülürken, kadınlarda ise 40 yaş sonrası menopoz dönemlerinden sonra horlama başladığı görülmektedir. Horlama tedavisi için farklı yöntemler uygulanabilir.

Horlama Neden Olur?

– Aşırı kilo problemi
– Burun eğriliği
– Dilin normalden büyük olması
– Sinüzit
– Geniz eti
– Alt çenenin küçüklüğü horlama sebepleri olarak ortaya çıkmaktadır.

Horlama, genel anlamda bir hastalık değildir ancak hastalık belirtisi olarak görülür. Rahatsız yatış pozisyonu da horlama sebeplerinden bir tanesidir. Özellikle aşırı yorgun olduğunuz dönemlerde sık sık görülmektedir. Horlama, uyku sırasında nefes alış verişine etki eder ve büyük sorunlar yaratabilir. Horlama tek başına bir hastalık gibi görünmese de nefes yoğunluğunu sağlayamadığınızdan dolayı ölüme bile sebep olabilir.

Horlama TedavisiHorlama Tedavisi Mümkün Müdür?

Horlama tedavisi  elbette mümkündür.

Ancak bu noktada önemli olan şey teşhisin doğru konulmasıdır. Örneğin geniz etinde oluşan  horlama tedavisi ilaç tedavisi ile gerçekleştirilmez bu ancak cerrahi bir müdahale ile sağlanabilir. Bunun yanı sıra üst solunum yollarında bir probleminiz olabilir bu noktada horlama tedavisi ilaç tedavisi mümkündür. Horlama tedavisi konusunda net bir çözüm yöntemi yoktur, ilaç tedavisi ve cerrahi müdahale horlama tedavisi için uygun görülür, öncelikle hastanın sorunu ortaya konulur ve duruma göre müdahale yapılır. Horlama tedavisi için kullanılan cerrahi yöntemler şunlardır;

Uvulopalatofarengoplasti: Uzun yıllardır uygulanan bir cerrahi müdahale yöntemidir. Bademcik ve sarkık damaklarda uygulanır. Ameliyat sonrası boğaz ağrısı görülmesi normaldir ve horlama tedavisi için kesin çözümlü bir ameliyattır.

Lazer Cerrahisi: Küçük dile uygulanan lazer horlama tedavisi yöntemidir. Uygulama daha kolay ve başarı oranı da yüksektir. Horlama tedavisi sonrası dönemde yutkunma problemleri ve boğaz ağrıları normaldir.

 • İletişim numaranızı lütfen ülke kodunuz ile birlikte yazın!
  0
 • Adınız Soyadınız :*
  1
 • E- Mail Adresiniz :*
  2
 • Telefon Numaranız :*
  3
 • 4
 • Mesajınız;*something more
  5
kbb

kbbwhatsapp

2 Comments

 • Hasan Cakal says:

  Iris gönler ben Almanyada yasamaktayim Ve Bende horlama sorunu var bu konuda bilgi alacaktım ve ücretini öğrenecektim .bana dönersenız sevinirim.
  +4915739642964 cep numaram .tesekkürler

  • admin says:

   Merhabalar Hasan bey. Konu ile ilgili talebinizi birimden asistan arkadaşlara iletiyoruz. En kısa sürede sizinle irtibata geçeceğiz. Mutlu günler.

Comments are now closed.