Hemoroid Teşhisi

 

Hemoroid hastalığının belirtileri nelerdir? Makatta ağrı, kaşıntı, akıntı , makattan kan gelmesi ,  tuvalet sonrası ele gelen şişlik , tuvalet sırasında ağrı ile birlikte olan kanama daha…

çok çatlaklara bağlı olmakla birlikte dış hemoroidlere bağlı olarak ta oluşabilir. Ayrıca içi hemoroidlerin komplike olması(içinde kan pıhtılaşması) sonrası da oluşabilir.

Hemoroid hastalığının teşhisi nasıl konur?
Hemoroid hastalığının şikayetleri ile bu bölgenin kanserleri benzerlik gösterdiğinden genel cerrahi veya gastroenteroloji uzmanına muayene olmadan ilaç kullanılmamalıdır. Mahremiyet endişesiyle doktora gitmekten çekinen ve yakın çevrelerine danışarak ilaç kullanma durumunda hayati öneme haiz hastalıkların tanı ve tedavisinde gecikmeler yaşanmaktadır. Tanı makat bölgesinin gözle, eğer ağrılı durumu yoksa parmakla muayenesi ve anoskopi , rektoskopi veya rektosigmoidoskopi denilen ışıklı aletlerle inceleme sonucunda konulur.

KLİNİĞİMİZDE REKTOSKOPİ VE CERRAHİ İŞLEM AMELİYATHANEDE NARKOZ ALTINDAYKEN TEK SEANSTA YAPILMAKTADIR. BU HEM HEKİM , HEMDE HASTA İÇİN SON DERECE KONFORLU VE GÜVENLİ BİR TANI VE TEDAVİ BİÇİMİDİR.