Greenlight Lazer Tedavisi

Prostat Büyümesinde Greenlight Lazer

Lazer kullanımı son yıllarda tıbbın birçok alanında özellikle, üroloji alanında yaygınlaşmıştır. Bu amaçla en son olarak Greenlight (Yeşil Işık) lazer yöntemi kullanılmaktadır. Greenlight lazer enerjisi aslında kandaki hemoglobin tarafından emilmekte ve prostat dokusu ile beraber prostatın damarlarını da buharlaşmaktadır. Bu yüzden işlem sırasında kanama yok denecek kadar az görülmektedir.

Greenlight Lazer Tedavisinin Uygulanması

Ameliyat, genel anestezi altında veya spinal anestezi ile (genel anestezi vermeden bel bölgesinden yapılan bir iğne ile) yapılabilmektedir. Hastanın idrar kanalından girilerek prostat buharlaştırılmaktadır. Bu yöntem öncesi tüm hastaların mutlaka prostat kanseri yönünden ayrıntılı incelemelerinin yapılmış olması gerekir.

Greenlight Lazer’in Tedavisinin Avantajları;

Diğer prostat ameliyatlarına kıyasla daha az sertleşme ve boşalma problemi oluşturur. Ameliyat sırasında ve sonrasında kanama hemen hemen hiç olamamaktadır. Hastanede kalış süresi çok kısadır. Hasta aynı günün akşamı evine gönderilebilmektedir.

Greenlight Lazer Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Randevu için Bizimle İletişime Geçin!Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>