Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

göz kapağı estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği
3.5 (70%) 2 votes

Göz kapağı estetik operasyonu, göz kapağının çevresindeki fazla deriyi ve yağı alarak, yaşlı ve yorgun görünmeyi önler ve göz kapağı düşüklüğü görünümünü giderir. Teknolojideki gelişmelerle birlikte göz kapağı estetiği, daha az invazif bir operasyondur ve daha kısa bir iyileşme süresi vardır. Ayrıca, Asya tipi gözlerde, çift göz kapağını da tedavi eder. Yaşlanma belirtisi olan, göz kapağı düşüklüğü estetik operasyonla düzeltilebilir.

Belli bir yaştan sonra deri incelir ve esnekliğini kaybeder. Gözün çevresindeki deri özellikle daha hassastır ve yaşlanmanın etkilerini hızlıca gösterir. Göz çevresi ve alındaki sarkmaları, göz kapağı estetiği azaltır ve daha genç bir görünüm sağlar. En yaygın göz kapağı estetiği operasyonları: küçük yarıklı göz kapağı, alın ve göz çukuru çevresini gençleştirme operasyonlarıdır.

Yaşlanmayla birlikte, üst ve alt göz kapaklarında sarkmalar ya da torbalar olur. Zayıflayan yüz kasları, göz kapağı düşüklüğü ile sonuçlanır ve gözün çevresinde yağ torbaları oluşturur. Aynı zamanda, yaş ve yer çekimi, kaş bölgesinin de sarkmasına neden olur. Görüntüdeki göz kapağı düşüklüğü bozukluğuna ek olarak, bu sarkmalar görmedeki bozukluğa ve göz yorgunluğuna da neden olur.

 Göz Kapağı Estetiği İçin Uygulanan Operasyonlar

Blefaroplasti, göz kapağı düşüklüğü için, göz çevresinde sarkmış, yağ, deri ve kas dokusunun alınması operasyonudur. Kozmetik amaçla yapılır. Ameliyat, genellikle lokal anestezi altında yapılır. Ameliyatta kesik, göz kapağının doğal katlanma noktasına açıldığı için, iyileşirken gözle görünmez. Bu kesik, dikişle kapatılır. Eğer, gözün düşüklüğü çok fazlaysa, alın gerdirme işlemi de yapılır. Ameliyattan sonra, az miktarda rahatsız edici etkiyle karşılaşılır. Örneğin; göz kapağında şişme, morarma ve gerginlik görülebilir. Ama iyileşme tamamlandığında, bu belirtiler de ortadan kalkar. Bazen göz kapağında ameliyat gerektiren bir asimetri de olabilir. Bu tür göz kapağı estetiği operasyonları alanında uzman cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Yaşlılıkla birlikte, alın da göz bölgesine doğru sarkmaya başlar. Bu durum da, görüşte bozukluklara sebep olur. Endoskopik browplasty operasyonu, göz çevresindeki bölgeyi açarak, sarkmış kaş bölgesini onarır ve göz kapağı ve kaşın fonksiyonunu böylece onarır. Bu yöntem uygulanırken küçük endoskopik bir yarık açılır. Endoskopik browplasty operasyonu, göz kapağı estetiği için uygulanan ikinci en yaygın operasyondur.

Gözler ve alın, yüzün yaşlanmadan etkilenen tek kısmı değildir. Cilt yaşlanmayla birlikte esnekliğini kaybettikçe, yanaklar da sarkmaya başlar. Yanaklardaki sarkmayı onarmak için operasyon sırasında, yüzdeki kas dokusunda küçük ve derin kesikler açılır. Bir endoskop yardımıyla doktor yağ ve kas dokusunu görüntüler ve bu dokuların şeklini düzenler.

Göz çevresi operasyonlarında kesik içermeyen işlemler botoks ve dolgulardır. Botoks, FDA onaylı bir yöntemdir ve yüzdeki kırışıklıkları cerrahi olmayan bir yolla geçici olarak düzelten bir uygulamadır. Bu işlemde, etkilenmiş bölgeye küçük enjeksiyonlar yapılır. Sonuçlar 3 ile 4 gün içerisinde görülür ve etkileri 3 ile 6 ay arasında sürer. Nadir olarak morarma ya da enjekte edilen göz bölgesinde yan etkiler görülür. Oküloplastik cerrahi ile enjeksiyon bu tür riskleri azaltır.

Ticari olarak FDA tarafından onaylanmış bir ilaç, cildi gençleştirmek için bir dolgu olarak kullanılır. Buna ek olarak, birkaç ilaç daha kullanılan enjekte edilebilir dolgu maddeleri arasındadır. Yaşlanmayla meydana gelen göz torbaları ve göz çukurları dolgu enjeksiyonuyla giderilebilir. Dudaktaki ve burundaki çukurlarda bu şekilde doldurulabilir. Tedavinin etkileri bir ya da iki yıl sürebilir.

            Bu tarz operasyonlar yaşlanma sonucu oluşan etkileri geri çevirmede başarılıdır ve yan etkileri azdır.

 

8 Comments
 • Sevgi Yapicı

  2015de Alt ve üst göz kapağı amaliyatti oldum hiç memlun deyilim alt göz kapaklarımda kırışıklar 3 katına çıktı karşıdan bakan direk gözlerime bakıyor ne yapıla bilinir düzelmessi icin.

  26 Aralık 2017 03:12
  reply
 • Ahmet doganbas

  Alt ve üst göz kapağı ameliyatı fiyatı ne kadar 2 göz lütfen bana yazın

  9 Ocak 2018 23:01
  reply
 • Ahmet doganbas

  Üst ve alt göz kapagi yağ aldırma veya çukurları doldurma 2 tane göz fiyatını bana bildirin lütfen cazip gelirse hemen gelirim selamlar

  9 Ocak 2018 23:01
  reply
 • Hayat Dogan

  Gőzestetik ameliyatin alt ve űst için fiyat verebilirmisiniz?

  10 Ocak 2018 23:01
  reply
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp