Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Özellikle 30 lu yaşlardan sonra üst göz kapağı sarkma, göz altında torbalanma ve kırışıklıklar oluşmakta olup, kişiye yorgun ve üzgün bir hava verebilirler. Yaşla birlikte kaş bölgesinde ve alında da bir düşme gözlemlenmektedir.Basit kırışıklıklar kolajen ve lazer ile düzeltilebilmektedir. Ancak doku sarkması olduğunda ve derin kırışıklıklarda operasyon şarttır. Amaç kişinin daha genç görünmesinin sağlanmasıdır. Aynı anda hem alt hem de üst göz kapağı operasyonu mümkündür.

Kirpiklerin hemen altında kalan bir bölgeden girilip fazla yağ torbaları alınabilir. Kaş kaldırma ve alın germe  işlemleri de aynı anda ( tek seansta ) yapılabilir. Endoskopik olarak yapılabilen bu operasyonun izleri saçlı deri bölgesinde kalır ve görülmez.

Özellikle kaş kaldırma ve alın germe “alın germe işlemi ile daha dinamik ve genç görüntü elde etmek mümkündür.Üst ve alt göz kapaklarınızdaki cilt sarkmalarını ve torbalanmaları uzaklaştırıyoruz. Yorgun bakışlarınızın yerini dinlenmiş bir yüz alıyor.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatına Karar Vermek

Uygulanacak cerrahi girişim ister fonksiyonel isterse kozmetik amaçlı olsun plastik cerrahınızın seçimi çok önemlidir. Hasta aynı zamanda ameliyat öncesi ve sonrası plastik cerrahının uyarılarını titizlikle uymalıdır.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı öncesi muayenede görme yeteneğini, göz kuruluğunu sorgulayan, kontak lens kullanımız ve isteklerinizle yönelik sorular sorulacaktır. Plastik cerrahınız size uygulanacağı blefaroplastiden beklentisinin ne olduğunu açıklayacak ve tıbbi özgeçmişinizi sorgulayacaktır. .

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Üst göz kapağında, plastik cerrah öncelikle izlerin saklanabilmesi için doğal çizgileri ve kıvrımları belirler. Kesi yapıldıktan sonra yağ torbaları, kas fazlası ve ciltteki sarkıklıklar uzaklaştırılır. İzlerin en aza indirgenmesi için zarif ve ince dikişlerle kapatma sağlanır.
Alt göz kapağında kesi hemen kirpik diplerine yapılır ve izler saklanmış olur.

Yağ torbacıkları, kas ve cilt fazlalıkları uzaklaştırılır ve oldukça ince zarif dikişlerle kapatma sağlanır. Eğer gözdeki sorun yalnızca yağ torbacıkları ise kesi alt göz kapağı içinden yapılabilir. Normal koşullar altında ameliyat bir iki saat sürer.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Sonrası
Ameliyat bittiğinde dikiş hatlarına göz merhemi tatbik edilir ve soğuk kompresler uygulanır. Göz kurumasını önleyen damlalar kullanılabilir. Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı sonrası şişlik ve morluklar bir dereceye kadar oluşacaktır. Başın yüksekte tutulması, soğuk kompreslerin kullanılması iyileşmeyi hızlandıracak ve konforu arttıracaktır.

Bir hafta için gözde yaşarma ve batma hissi olabilir. Göz çevresini temizleyebilir ve önerilen damla ve göz merhemlerini kullanabilirsiniz. Plastik cerrahınız sizi bu bir hafta içindeki fizik aktiviteniz ve çevre koşulları konusunda bilgilendirecektir. Dikişler 4-5 gün içinde alınır.

Her yıl, dünyada 100 000 kadın ve erkek görüntülerini değiştirmek için göz kapaklarına estetik yaptırıyorlar. Düşük göz kapakları sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir ve görme alanınızı kısıtlar. Göz kapağı estetiği yada tıp dilindeki adıyla blefaroplasti bu problemleri giderirken aynı zamanda sizi üzgün veya yorgun gösteren göz altı yağ ve cilt torbalarının alınmasını da sağlar.

Bu girişim göz çevresindeki halkalara ve göz çevresindeki kırışıklıklara etkili değildir, düşük kaşları da düzeltemez. Göz kapağı estetik ameliyatları sıklıkla tek başına uygulanmalarına karşılık plastik cerrahınız daha başarılı bir sonuç için size aynı zamanda kaş kaldırma, yüz germe”yüz germe yada cilt tazeleme gibi ilave girişimleri de önerebilir.

Eğer göz kapakları estetiğinin görünümüzü nasıl değiştirebileceğini merak ediyorsanız bu girişimin nasıl yapıldığı konusunda bilgi sahibi olmalısınız.

Başarılı bir estetik için plastik cerrah ile hastanın birbirlerini çok iyi anlamaları gerekir. Gerçekçi beklentiler ve plastik cerrahın konuya hakimiyet ve deneyimine dayalı güven daha ilk görüşmede oluşmalıdır. Cerrahınız göz kapağı estetiğinden beklediğiniz detaylara dair sorulara doyurucu yanıtlar verebilmelidir.


31 Comments

 • Kadir **** says:

  Göz kapalari ve torbalari ameliyati hakkinda bilgi alacaktim

 • Aykut **** says:

  Göz kapalari ve torbalari ameliyati hakkinda bilgi alacaktim fiyati ne kadar tel.ararsaniz sevinirim.Tesekkürler

 • Kadir **** says:

  Göz kapalari ve torbalari ameliyati hakkinda bilgi alacaktim fiyati ne kadar tel.ararsaniz sevinirim.Tesekkürler

 • Ayna **** says:

  Selam. Ben bleforoplastika we rinoplastika bn iygilenyorum. Masraf ne kadar para olur. Ben 28.01.2015. Randewu almak isteyorum. Tesekurler.

 • REYHAN **** says:

  55 yaşındayım.göz kapağı ve göz altı torbaları ameliyatı düşünüyorum .fiyat hakkında bilgi almak istiyorum.sgk.emekliyim. göz kapağı ameliyatını sigortam karşılarmı.

 • cemil **** says:

  Merhabalar ben göz kapaklari ameliyati icin bilgi ve fiyat almak istiyorum … austuryadan

 • Nina **** says:

  Merabalar,

  Ben yortdisindan ariyorum. göz kapagi ve göz alti torbalari amaliyatini yapmak isterim. Fiyati ne kadar?

  Saygilar

 • Ayşe says:

  Merhabalar ,ben üst göz kapağı ameliyatı yaptırcaktım fıyatını öğrenmek istiyorum E-postayla cevap gönderseniz sevinecektim.

 • Ben Hotz says:

  52 Yasindayim göz kapagi Operation u yaptirmak istiyorum – fiati ne Kadar kesin olarak – size resim gönderebilirim. saygilarimla

 • Sema says:

  Merhaba Göz kapak ameliyat fiyati ögrenmek istiyordum.

 • Gulumser Eren says:

  Merhaba ben Hollandada yasiyorum, 44 yasindayim ven cocuk annesiyim, migren disinda bir rahatsizligim yok.
  Uzun suredir goz alti torbalanmasindan sikayetim var, goz kapagim dustugundende rahatsizim. Bu tur cerrahi ameliyatlardan hicbir fikrim yok. Tedavi fiyati ne kadar ne kadar sure gerekiyor.
  Ben bilgi almak istiyorum.

 • Filiz Bozer says:

  Merhaba Ben Göz kapağı estetiği Icin bilgi ve fiyat örenmek istiyorum

  Tesekkürler

 • fatma says:

  Göz kapağı dusuklugu ameliyati ortalama fiyati nedir

 • Nuran says:

  Merhaba ben Göz kapağı estetiği hakkinda fiyat bildigisi almak istiyorum yurtdisinda yasiyorum 52 yasindayim sigortam karsilarmi?

 • Serhat says:

  Bu konuyla ilgili bana ulasabılırsenız sevınırım detaylı bılgı almak ıstıyorum kolay gelsın

 • Mary says:

  Hi, I am very much interested in having the upper Blepharoplasty and lower Blepharoplasty surgery. I want to have my upper eyelids reduced and have the bags under my eyes removed. I will be in Turkey in October 2016 for one month and would very much like to have this surgery done whilst I am in the country for 5wks. My Turkish is limited hence my enquiry is in english. If you can please provide me with costs involved and what I would need to do to organise an appointment with one of your qualified surgeons. I look forward to a reply.

 • admin says:

  Merhabalar. Sağlıklı bir yol izleyebilmemiz için lütfen iletişim numaralarımızdan bizi arayabilir misiniz? Sizinle detaylı bir görüşme gerçekleştirelim Ayten hanım.

 • Yssemin Tasdemir says:

  Merhabalar. Göz kapak amelyati olmak iszmtiyorum. Bana fiyat bilgisi verirmisiniz ? Hem ön görüsme fiyati ve amelyatin ücreti.
  Sevgiler Almanyada

  • admin says:

   Merhabalar. Göz kapağı estetiği hakkında detaylı bilgi ve fiyat için sizi estetik cerrahi asistanlarımıza yönlendirmemiz gerekmektedir. Lütfen Web sayfamızda bulunan iletişim formları ile bize telefon numaranızı yazın sizi arayalım.

 • Saadet says:

  Iyi günler ben göz kapagi ameliyati icin bilgi ve fiyat alabilirmiyim

  • admin says:

   Merhabalar Saadet hanım. Konu ile ilgili detaylı bir görüşme gerçekleştirmek adına lütfen web sitemizde bulunan iletişim formları ile bize yazın. Sizi arayalım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>