Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

göz kapağı düşüklüğü

Göz Kapağı Düşüklüğü

Göz Kapağı Düşüklüğü
5 (99.09%) 66 votes

Göz Kapağı Düşüklüğü

İnsan yüzü zamanla yer çekimine karşı gelemeyerek sarkacak ve kırışacaktır. Bu doğanın kanunu olarak görülse de yaşlanma denilen durumun bir süreliğine de olsa durdurulması veya geciktirilmesi mümkündür. Yaşlanmanın getirdiği belirtilerin engellenmesi için uygulanabilecek pek çok operasyon bulunmaktadır. Göz kapağı estetiği operasyonu da bunlardan bir tanesidir. Göz kapağı estetiği 2 farklı şekilde yapılabilen yaygın bir operasyondur. Bu operasyon hastanın göz çevresi durumuna göre alt veya üst göz kapağına uygulanabilmektedir. Göz kapağı estetiği adı verilen operasyon göz kapağı düşüklüğü durumlarında devreye girmektedir.

Peki, göz kapağı düşüklüğü nedir? 

Göz kapağı düşüklüğü kişinin alt ya da üst göz kapağında oluşan düşüklüklerdir. Göz kapağında oluşan bu sarkmalar ve gevşemeler genellikle yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkmakta ve tedavi edilmediği müddetçe artarak devam etmektedir. Bu tarz göz kapağı problemleri kişinin daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Bu sebeple özellikle de kadınlar göz kapağı estetiği yaptırmayı tercih etmektedir. Göz kapağı düşüklüğü sorunu genellikle 30’lu yaşlardan sonra başlamaktadır. Kişi yaş aldıkça ilerleyen bu durum 50’li yaşlardan sonra ise iyice artacak ve kişinin üst ve aynı zamanda alt göz kapağında gevşemeler oluşacaktır. Bu deri sarkmaları kaşların daha düşük görünmesine ve kişinin yüz ifadesinin tamamen değişmesine neden olabilmektedir. Hem kaşları düşük gösteren hem de kişinin yaşını ortaya koyan bu sorun zamanında müdahale ile tedavi edilebilmekte ve uzun süre bir daha tekrarlamamaktadır. Bu sebeple göz kapağı düşüklüğü çok fazla ilerlemeden bir estetik cerrahına başvurulmalıdır.

 Göz kapağı estetiği kimlere uygulanır?

           Göz kapağı estetiği yalnızca göz kapağı sorunu yaşayan kadın ve erkek hastalara uygulana özel bir estetik operasyondur. Operasyon yalnızca üst ya da yalnızca alt göz kapağına uygulanabilmektedir. Bu noktada kişinin durumu ve istekleri göz önüne alınacaktır. Operasyon çoğu zaman 50 yaşını geçmiş olan kadın ve erkek hastalar tarafından tercih edilmektedir. Fakat daha genç yaşlarda yani 40’lı yaşlarda olan ve göz kapağı düşüklüğü sorununda şikayetçi olan kişilere uygulanması da mümkündür. Bu sebeple göz kapağı düşüklüğü yaşayan ve bunu sorun eden herkesin göz kapağı estetiği operasyonuna bir göz atmaları tavsiye edilmektedir.

 Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

Göz kapağı estetiği denince akla genellikle üst göz kapağı estetiği gelmektedir. Göz kapağından şikayetçi olan birçok kişi üst göz kapağı ameliyatına yönelmektedir. Göz kapağı estetiği operasyonunun yapımı toplamda 1 saat kadar sürecek ve her bir göz kapağı yarım saatte gerilmiş olacaktır. Ameliyat öncesi doktora söylenmesi gereken önemli rahatsızlıklar bulunmaktadır. Eğer kişide göz tansiyonu tarzı bir rahatsızlık mevcutsa mutlaka doktora söylenmeli ve ameliyatı yapılıp yapılamayacağına karar verilmelidir. Bunun yanı sıra ameliyat öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Kan sulandırma ihtimali bulunan her yiyecek ve içecekten uzak durulmalıdır. Buna bitki çayları da dahildir. Bu tarz ilaçlar ameliyat esnasında kanamalara yol açabileceğinden tavsiye edilmemektedir. Tüm bunlara dikkat edildikten sonra ameliyat esnasında bir sorun çıkması ihtimali çok daha düşük olacaktır. Ameliyat esnasında üst göz kapağındaki fazla doku çıkartılacak ve kapak daha düz durması amacı ile gerilerek dikilecektir. Bu doğrultuda yapılan göz kapağı düşüklüğü ameliyatı sonra göz kapakları bandajlanacak ve hasta odaya alınacaktır.

 Göz kapağı estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler

           Göz kapağı düşüklüğü sorununun giderilmesi amacı ile yapılan bu ameliyat sonrası gözler bandajlanacaktır. Daha sonra çıkartılan bu bandajlar yalnızca ameliyat sonrası ilk saatler duracaktır. Operasyondan sonraki günlerde mutlaka güneş gözlüğü takılmalı ve kesinlikle makyaj yapılmamalıdır.

Göz Kapağı Düşüklüğü için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp