Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

göğüs küçültme estetiği

Göğüs Küçültme Estetiği

Göğüs Küçültme Estetiği
4.8 (95.56%) 18 votes

Göğüs Küçültme Estetiği

Göğüs ölçüleri ülkemizde eve dünyada yüzbinlerce kadının kabusu haline gelmiş olan bir problemdir. Kadınların büyük bir çoğunluğu, göğüslerinin estetik biçiminden, çoğu zaman da küçük olmasından şikayetlerini dile getirir. Özellikle erkeklerin dolgun göğüs ilgisi kadınları silikon taktırmaya yöneltirken, göğüslerin büyük olmasının dezavantajları da bulunuyor. Büyük ve sarkık göğüsler özellikle kadınlarda ciddi problemler meydana getirir, çoğu da hayatından memnun olarak devam edemez bu duruma. Göğüslerin normalden daha büyük ve normalin çok üstünde ağır olması, kadının hem estetik anlamda, hem fiziki görüntüsü anlamında olumsuz yönde etkiler . Boyun, sırt ve omuzların ciddi şekilde ağrımasına, normal dik duruş pozisyonunlarının bozulup kamburlaşmaya sebep olur. Kadınlarda Meme ile karın cildinin temas eden kısmının aşırı terlemesi ile pişik meydana gelmesine, mantara, sütyen askılarının omuz üstünde derin izlere yol açmasına sebep olur. Fiziksel olarak hareketleri kısıtlaması ile beraber kıyafet seçiminde ve beğenilmesinde hissedilen sorunlar, göğüslerin büyüklüğünü gizleme uğraşları gibi sosyal problemleri de beraberinde çıkarır. Bütün bunların yanında iri ve dolgun göğüslü kadınların psikolojik sorunları bulunmaktadır.

 Göğüs küçültme ameliyatına neden tercih edilir?

Genellikle “Ne giyersem giyeyim bana yakışmıyor” diyerek bu durumu takıntı haline getiren bayanlar, göğüslerinin normal boyutlardan büyük olmasından ötürü bakışların kendi üzerlerinde toplanmasından oldukça şikâyet ederler. Büyük göğüsleri saklamak, ağırlığı ile uğraşmak, uygun beden sütyen ve kıyafet seçmek, terlemelere sebep olması, tek tek ele alındığında basit şikâyetler gibi algılansa da, hepsi bir araya geldiği zaman bir kâbus haline geliyor.Bu sorunlara karşı tıbbın ürettiği bilimsel çözüm estetik ameliyatı olarak dikkat çekiyor.

Göğüslerin büyüklüğünden şikayet edenler ve bunu bir sorun haline getirenler, modern estetik cerrahi operasyon imkanları ile bu sorundan kurtulması göğüs küçültme ile mümkün. Tıbbi olarak bilinen en iyi işlem olan meme küçültme ameliyatı ile artık kadınlar istediği en iyi göğüs ölçülerine kavuşuyor. Göğüs küçültme ameliyatı, hem çekilen fiziksel sorunlardan, hem de diledikleri kıyafeti giyememe sorunundan kurtarıyor, sosyal hayatın stresinin çok daha az seviyelerde hissedilmesiyle beraber günlük yaşam kalitesi ve iş hayatında verimi arttırıyor. Özellikle göğüs küçültme estetiği, büyük göğüse sahip kadınlara ideal büyüklükte göğüslere sahip olmanın imkanını sunuyor.

Ameliyat öncesi yapılması gerekenler neler?

Ameliyata geçirmeden önce ameliyat için kişilerin uygun olup olmadığı da çok önemli bir konudur. Göğüs küçültme ihtiyacını hastanın kendisi hisseder ve talep eder. Büyüklükten dolayı meydana gelen şikayetlerin oluşu ameliyat olmak için yeterli bir sebeptir. Meme gelişimini tamamlamış olan ve büyüklüğünden yana şikayetleri bulunan ve sağlığı yerinde olan her kadın için meme küçültme operasyonu yapılabilir.

​​​​Meme küçültme operasyonu ile birlikte bayanlar istedikleri boyutlarda memelere sahip olup hem cinsel anlamda kocaları ile yaşamakta olduğu bu probleme son verip sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşama merhaba diyebilir, Meme küçültme ile fiziki açıdan kendini daha seksi bir şekilde hissedip kendine özgüveni gelebilir hemde toplum içerisinde kendisine karşı dönen bakışların artık göğüslerinin büyük oluşu sebebi ile olmamasından memnuniyet duyabilir. Ülkemizde ve dünya da pek çok hastanede ve pek çok doktor tarafından gerçekleştirilen bu meme küçültme bir diğer deyişle göğüs küçültme ameliyatı isteyen herkes isteği gün ve saatte başvurup doktor kontrolü ardından uygun fiyatlara hızlı bir şekilde olabilir. Meme küçültme ameliyatın için doktora birebir gidip başvuru yapabilir ya da meme küçültme operasyonu yapan bir hastane ile irtibat kurup bir an önce tedavi olabilirsiniz.

Göğüs Küçültme  için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp