Göğüs Estetiği

 Göğüs Estetiği

Göğüs estetiği bu estetik kategorinin genel adıdır. Göğüs Estetiği operasyonlarında yapılacak işlemler her hastada farklılık gösterebilir. Göğüs estetiği operasyonları mutlaka bir hastane ortamında ve mutlaka konusunda uzman ve tecrübeli bir estetik cerrah tarafından yapılmalıdır. Ameliyathane ortamında olması gerekmektedir. Göğüs estetiği operasyonlarını maddelere ayırırsak aşağıdaki gibi bir sınıflandırma yapabiliriz.

 

Göğüs Estetiği Operasyonları Nelerdir?

Göğüs dikleştirme operasyonları ile göğüsler dikleştirilerek kişinin zamanla, kilo alıp vererek veya hamilelikten sonra sarkan göğüslerini yeniden dik hale getirilebilir.

Göğüs küçültme operasyonları ile kişinin vücuduna uymayan göğüsleri veya göğüsleri arasındaki ortantısızlığın giderilerek vücuduna uygun şekilde küçültmesi sağlanır.

Göğüs büyütme operasyonları ile kişinin vücuduna göre küçük kalan veya göğüsleri arasındaki ortantısızlığı gidermek amacıyla meme protezleri sayesinde kişinin vücuduna uyacak göğüs büyütme operasyonu yapılabilir.

Göğüs asimetrisi operasyonları ile göğüsler arasındaki boyut ve şekil bozuklukları düzeltilir bu operasyona göğüs asimetrisi denir.

Bunların dışında göğüs uçlarına yönelik bazı göğüs estetiği ameliyatları, meme kanseri sonrasında alınan bir göğüsün yeniden yapılması gibi göğüs estetiği operasyonları, hatta erkeklerde hiç hoş durmayan göğüslerde aşırı büyüme sağladıkları için küçültme jinekomasti operasyonu yapılabilir.

En Çok Tercih Edilen Göğüs Estetiği Operasyonları Nelerdir?

Göğüs estetiği ameliyatlarından göğüs büyütme operasyonları dört farklı bölgeden gerçekleştirilir. Koltuk altı, meme başı, meme altı veya göbekten yapılabilir. Meme protezini bu dört bölgenin birisinden içeriye koyulması gerekmektedir. Beş on yıl önce meme başı bölgesinden meme büyütme operasyonları sık yapılırdı. Geçmişten günümüze gelen teknolojik ve estetiğin gelişmesiyle meme alt bölgesinden yapılan meme büyütme operasyonları çok daha fazla yaygınlaşmıştır. Meme alt bölgesinden yapılan operasyonlarda izler çok belirgin olmamaktadır. Yaklaşık dört cm bir alandan operasyon gerçekleştiği için kişiyi fazla rahatsız edecek belirginlikte bir iz olmamaktadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>