Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

göğüs dikleştirme estetiği

Göğüs Dikleştirme Estetiği

Göğüs Dikleştirme Estetiği
4.9 (98.22%) 45 votes

Göğüs Dikleştirme Estetiği

Kadınlarda yaşanan estetik sorunlar yalnızca yüz bölgesi ile sınırlı değildir. Göğüslerde tıpkı yüz bölgesi gibi önemsenmekte ve dikkat edilmektedir. Fakat o bölgede çıkan bazı sorunlar estetik operasyonları gerektirebilmektedir. Bu operasyonlardan en popüler olanı göğüs dikleştirme estetiği ameliyatı olmaktadır. Göğüslerde yaşanan sorunlar büyük ya da küçük göğüs problemlerinden ibaret değildir. Göğüs estetiği denince akla küçültme ya da silikon meme protezi uygulamaları gelmektedir. Fakat bu sorunlara sahip olmayıp yalnızca göğüslerinin sarkıklığından şikayetçi olan kadınlarda bulunmaktadır.

Bu noktada devreye giren meme dikleştirme operasyonu göğüslerin daha dik ve genç görünmesini sağlayacaktır. Göğüs bölgesinde oluşan sarkmaların birçok farklı sebebi olabilmektedir. Sürekli olarak kilo almak ve vermek, hamilelik veya genetik faktörler daha sarkık göğüslere sahip olunmasına sebebiyet verebilmektedir. Emzirmede göğüslerin sarkmasına sebep olan faktörlerden bir tanesidir. Göğüsler zamanla sarkacak ve eski formunu kaybedecektir.

Bu tarz durumlarda göğüs dikleştirme ameliyatından başka tedavi seçeneği bulunmamaktadır. Bu ameliyat sayesinde yaşanan tüm göğüs problemleri giderilecektir. Operasyonun amacı göğüslere eski dikliğini kazandırmak ve form anlamında daha düzgün görünmesini sağlamaktır. Meme dikleştirme operasyonun bir avantajı da göğüs büyütme ameliyatı ile kombin edilebilmesidir. Hasta hem göğüslerinin küçüklüğünden hem de sarkıklığından yakınıyorsa aynı anda iki operasyonunda gerçekleştirilmesi mümkündür. Böylece göğüsler hem daha büyük hem de daha dik duracaktır.

 Göğüs dikleştirme kimlere uygulanır?

           Meme dikleştirme 

operasyonu göğüslerinden yana sıkıntı yaşayan her kadına uygulanabilmektedir. Hamilelik süreci sonrası emzirme kaynaklı ya da sık sık kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan sarkmalar için yapılabilen dikleştirme operasyonu bu tarz sorunları olan kadınlar için idealdir. Bu noktada kadının meme durumu büyük önem taşımaktadır. Operasyon öncesi detaylı bir muayene yapılacak ve kişinin göğüsleri incelenecektir. Göğüslerdeki sarkmaların dereceleri bulunmaktadır. Bu noktada nasıl bir tedavi yöntemi izleneceği hastaya bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bu tarz operasyonların sonrasında göğsün yeniden sarkma ihtimali düşük olsa da vardır. Bu sebeple göğüs dikleştirme ameliyatı yapılacağında hastanın çocuk planı olup olmadığına dikkat edilmektedir. Yeniden doğum yapmak ve emzirmek sarkmalara yol açacağından tüm bu detaylar göz önüne alınmalı ve ameliyat bu doğrultuda yaptırılmalıdır.

 Göğüs dikleştirme operasyonu nasıl yapılır?

           Göğüs dikleştirme operasyonu diğer göğüs estetiği operasyonları ile benzer bir şekilde genel anestezi ile yapılmaktadır. Bu noktada ilk olarak hastanın göğüsleri incelenecek ve hangi tekniklerin uygulanacağı belirlenecektir. Kullanılan teknik ne olursa olsun genel anestezi uygulaması yapılacak ve hasta tamamen bayıltılacaktır. Sarkmaları hafif olan hastalara uygulanan yöntemlerle aşırı sarkması bulunan hastalara uygulanan yöntemler aynı olmayacaktır. Meme bezi çıkartılmasının yapılmadığı bu operasyonda yalnızca göğüsler dikleştirilecek ve sarkık olan görünüm büyük oranda toparlanacaktır. Meme bezlerinde yersizlik söz konusu ise meme altında protez konması mümkündür. Bu noktada uygulanacak teknikler uzman doktorun yöntemlerine ve hastanın sağlık durumuna bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

 Göğüs dikleştirme operasyonu sonrası süreç

           Meme dikleştirme operasyonu sonrası süreçte her ameliyatta olduğu gibi dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bu detaylardan ilki sporcu sütyenidir. Göğüs büyütme ve küçültme operasyonlarında olduğu gibi bu operasyonda da sporcu sütyeni kullanılacaktır. Bu sütyenler hem rahat hem de kullanışlı olduğundan mutlaka kullanılmalı ve doktor söyleyene kadar çıkartılmamalıdır. Göğüs dikleştirme ameliyatı esnasında atılan dikişlerin üzerine bantlar ile kapatılacağından sıkıntı oluşmayacaktır. Operasyonun sonrasında 1 ya da 2 gün içerisinde drenler çıkartılacaktır. Onlar çıkartıldıktan sonra hasta taburcu edilecek ve evine gönderilecektir. Meme dikleştirme operasyonu sonrasında ani kol hareketleri yapılmamalı ve bir süre mutlaka dinlenilmelidir.

Göğüs Dikleştirme Estetiği için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp