Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

göğüs büyütme estetiği

Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs Büyütme Estetiği
4.7 (94.12%) 51 votes

Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs bölgesinin küçük olması durumu kadınların yaşadığı göğüs problemlerinde yalnızca bir tanesidir. O bölgede yaşanan sarkmalar ya da aşırı büyük göğüs durumu da diğer göğüs problemlerindendir. Küçük göğüs problemi tedavi edilebilir bir sorundur. Bu sorunun sağlıksal anlamda bir zararı yoktur. Fakat kadınların birçoğu estetik sebeplerden dolayı rahatsızlık duymakta ve göğüs büyütme estetiği operasyonuna yönelmektedir.

Bu operasyonun amacı normalde küçük olan ve biçimsiz duran göğüsler daha dolgun bir hale getirmektir. Bunun için özel olarak tasarlanan meme protez kullanılmaktadır. Küçük göğüs problemi kişinin görünümüne doğrudan etki ettiğinden bu tarz estetik kaygılar mevcut ise mutlaka tedavi edilmelidir. Operasyon son derece pratiktir ve kullanılan meme protez çeşitleri vücuda uyum sağlayarak alerjik bir etki yaratmayacaktır. Protezler her anlamda son derece çeşitlidir. Çeşitli kategorilere ayrılan bu protezlerden hangisinin kullanılacağı hastanın isteklerine ve uzman doktorun tavsiyelerine bağlıdır.

 Hangi durumlarda kimlere uygulanır?

           Göğüs büyütme estetiği birçok durumda uygulanabilen bir estetik tedavidir. Bu tedavi yalnızca göğüsleri küçük olan kadınlar için geçerli değildir. Bunun yanı sıra orantısız olan göğüslere uygulanması da mümkündür. Her iki göğüste aynı boyutta değilse ya da görünüm anlamda estetik kaygılar bulunuyorsa göğüs büyütme estetiği operasyonuna başvurulması mümkündür. Bu durum yeni doğum yapan kadınlar içinde geçerlidir. Doğum yaptıktan sonra emzirme süreci tamamlandığında göğüste biçimsizlikler oluşabilmektedir. Bu orantısızlıklar meme protez uygulaması ile giderilecektir. Bu operasyonun uygulandığı bir diğer önemli durum ise meme kaybıdır. Meme bölgesinin tamamının alındığı kanser gibi durumlarda meme protezi uygulanması mümkündür. Bu sayede kişinin kendi göğsü varmışçasına bir görünüm elde edilecektir. Göğüs büyütme estetiği daha birçok alanda uygulanabilen kurtarıcı bir tedavidir.

 Meme protezi çeşitleri

Göğüs büyütme estetiği sürecinde kullanılan protezler kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. Biçim olarak, içerik olarak ve yüzey dokusu bakımından çeşitlere ayrılan protezlerin daha birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Biçim olarak farklılık gösteren protezler damla şeklinde olan ya da yuvarlak olan protezlerdir. Damla şeklinde olanlar gerçek göğse daha çok benzediğinden sıklıkla tercih edilmektedir. İçerik bakımından da çeşitlenen meme protez modellerinden ilki silikon olan protezlerdir. Bunun yanı sıra serum içerikli olan modellerde bulunmaktadır. Silikon olanları daha çok tercih edilmektedir. Bu noktada kullanılan silikon vücuda tamamen uyumludur ve kolay kolay patlamayacaktır. Bu denli çok protezin içerisinden hangi meme protez modelinin tercih edileceği doktor tavsiyelerine bağlı olarak belirlenecektir.

Operasyon sonrası iyileşme süreci

           Göğüs büyütme estetiği ortalama 1 ya da 2 saat sürecektir. Bir gün içerisinde tamamlanan operasyon sonrası süreçte dikkate alınması gereken çok sayıda detay bulunmaktadır. Bu detaylardan ilki dinlenmektir. Operasyonun hemen sonrasında taburcu edilen hasta mutlaka bol bol dinlenmeli ve çok fazla hareket etmemelidir. İlk birkaç gün ağrı oluşması son derece normaldir. Bu ağrılar bir süre sonra geçecek ve iyileşme süreci hız kazanacaktır. Şişlik ve morluk oluşumu yaşanması da mümkündür. Bu kişiden kişiye değişiklik gösteren bir durumdur. Fakat bu tarz yan etkilerde ağrılar gibi kısa sürede geçecektir.

Operasyon sonrası iyileşme sürecinin daha hızlı olması için dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise sporcu sütyenidir. Bu tarz göğüs estetiği operasyonları sonrasında genellikle korse tarzı sporcu sütyenlerinin takılması tavsiye edilmektedir. Bu tarz sütyenler meme protez uygulaması sonra iyileşme sürecini destekleyecek ve göğüslerin kolaylıkla toparlanmasına katkıda bulunacaktır. Bu sebeple normal sütyenler yerine doktorun tavsiye ettiği sporcu sütyenleri kullanılmalı ve ilk birkaç hafta ani hareketlerden uzak durulmalıdır.

Göğüs Büyütme Estetiği için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

10 Comments
 • Merhaba hocam Ben cok hizli bir sekilde Zayifladigim icin Gögüslerim cok kücüldü ve sarkti Mümkünse Uygun miktar sunarsaniz büyütmek istiyorum enkisa zaman da Insallah Beni cok etkiliyor cok üzülü yorum Esimle proplemimiz var o ndan sitres beni maffetti Insallah beni arayin neolur saygilarimla cennet

  4 Kasım 2017 08:11
  reply
 • Cal betül

  Göguslerimden cok rahatsizim buyutulmesini istiyorum. Acil bilgi alabilirmiyim ?
  Belcikadan ulasmak istiyorum size

  18 Kasım 2017 16:11
  reply
 • Zerrin Cilingir

  Merhaba ben 34 yaşinda iki çoçuk annesiyim almanyadan yaziyorum Meme büyültme ve karin germe için fiyat bilgisi alabilirmiyim?

  15 Şubat 2018 18:02
  reply
 • Bünyamin

  Merhaba

  Esim göğüs estetiği yaptırmak istiyor. Iki sorumuz vardır: esimim kan pihtilasma hastagili (embolie) vardır bunda bir problem olur mu? Ve fiyat konusunda bilgi almak istiyorum.

  Saygılar

  Bünyamin

  26 Mart 2018 01:03
  reply
 • Sacide

  Merhaba

  Gögüslerim 75 c

  Biraz büyütmek ve sertleşmesini istiyorum,fiyat alabilirmiyim ?
  Bana kaça mal olur

  30 Nisan 2018 11:04
  reply
Post a Comment
Name
E-mail
Website

WhatsApp