Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

genital bölge estetiği

Genital Bölge Estetiği

Genital Bölge Estetiği
4.7 (94.67%) 15 votes

Genital Bölge Estetiği

Genital Bölge Sorunları

Kadınların büyük bir oranı her açıdan görünümlerine ve güzelliklerine önem vermektedir. Bu güzelliğe ulaşmak için estetik operasyonlara da başvurmaktadırlar. Bu anlamda son zamanlarda çok popüler hale gelen Genital Bölge Estetiği, kozmetik jinekolojideki yerini almıştır. Kadınlarda bazı sebepler ile meydana gelen genital bölge sorunları, bu operasyonlar ile düzeltilmektedir.

Cinsellik hem kadınların hem de erkeklerin yaşamlarının önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bu nedenle Genital Bölge Estetiği işlemleri daha önemli bir hal almaktadır. Kadınlar cinsel organlarındaki bazı şekil bozukluklarından çok rahatsız olurlar. Bu da psikolojik olarak sorunlar meydana getirmektedir.

Cinsel bölgesindeki sorunlardan dolayı psikolojik sorunlar yaşayan bayanlar, kendilerinde bir eksiklik olduğunu düşünürler ve bu eşleri ile olan ilişkilerine yansır. Bu durum çiftler arasında sorunlar meydana getirerek boşanmaya kadar gidebilmektedir. Bu nedenle bu durumdan bir an önce kurtulmak isteyen bayanlar Genital Bölge Estetiği uygulamalarını tercih etmektedirler. Bu uygulamalar ile kısa sürede genital bölge sorunları çözümlenmektedir.

Uygulanan Genital Bölge Estetiği ile cinsel yaşam kalitesi artırılmaktadır. Vajinal görünüm düzeltilerek daha estetik bir hale getirilmektedir. Vajinal sorunlar nedeni ile idrar kaçırma sorunları da meydana gelmektedir. Ayrıca vajinada sulanma azlığı ve kuruluk gibi sorunların da oluşması cinsel sorunlar yaratmaktadır.

Görüntü dışında cinsel sorunlar da meydana getiren vajinal sorunlar, uygulanacak olan Genital Bölge Estetiği ile tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Bu operasyon eskiden çok bilinmeyen ve genelde utanıldığı için tercih edilmeyen bir yöntemdi. Ancak teknolojik gelişmeler ile estetik sistemimizin de gelişmesi sonucunda kadınların birçoğu kliniğimize başvurarak genital estetik yaptırmak istemektedir. Bu operasyonun nasıl yapıldığı aşağıda anlatılmıştır.

 Genital Bölge Estetiği

           Genital estetik, hem vajinanın dış görünümünde hem de iç görünümünde yapılan estetiktir. Dış genital organda Labioplasti denilen küçük dudaklar küçültülür, büyük dudaklar olgunlaştırılır ve pubis estetiği yapılır. İç genital organlarda yapılan genital estetik yönteminde ise kızlık zarının onarımı ile vajina daraltma operasyonları uygulanmaktadır. Her iki operasyonda da hastanın canı yanmadan kısa zamanda sorun çözümlenmektedir.

Cinsel organın dıştan görünümünün bir parçası olan vajinanın küçük dudakları, bazı kadınlarda genetik anlamda daha büyük ve daha uzundur. Bu duruma iç dudak sarkması sorunu da denilmektedir. Bu durum ya doğuştan ya da doğum nedeni ile olmaktadır. Genelde zayıf olan kişilerde bu sorun daha rahatsız edici olmaktadır.

Dar pantolon ya da mayo giyildiği zaman iç dudak sarkması fark edilebilmektedir. Bu da kişinin giyim tarzını etkilemektedir. Bu durumda uyguladığımız labioplasti genital estetik operasyonu ile yaklaşık olarak 30 dakika içerisinde sorun çözümlenmektedir. Lokal anestezi ile yapılan işlem, isteğe bağlı olarak genel anestezi ile de yapılabilmektedir.

İşlem sonrasında hasta 2 saat sonra evine gidebilir ve normal hayatına dönebilir. Ağızdan alınan antibiyotik ilaçlar ile genital estetik sonrası ağrı azaltılmaktadır. Bir iki gün bölgenin temizliğine dikkat edilir ve ertesi gün işe dönülebilir.

Bazı kişilerde de büyük dudakların sarkık ya da buruşuk olması sorunu görülmektedir. Genetik olabilen bu durum 30 yaş üstündeki çok zayıf kişilerde görülebilen bir sorundur. Bu durumlarda uygulanan genital estetik ile hastanın genital dış dudakları, yeterli dolgunluğa getirilerek iç dudakları örtmektedir. Dış dudakların doldurulması operasyonunda, dolgu olarak kişinin kendi yağları kullanılır.

Yağ enjeksiyonu operasyonu lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Karın bölgesinden alınan yağlar, büyük genital dudaklara enjekte edilir. İşlem sonrasında hasta klinikte 2 saat kadar dinlendirildikten sonra taburcu edilir. Pansuman ya da dikiş alma gibi durumlara da gerek kalmadan genital sorunlar çözümlenmektedir.

Genital Bölge Estetiği için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

4 Comments
 • Bahar

  Fiyatlar nerde yazili?

  14 Kasım 2017 22:11
  reply
 • Ecem

  Gögus buyutme ve genital bölge estetigi hakkinda bingi almak istiyorum

  5 Ocak 2018 02:01
  reply
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp