Fut Saç Ekimi

Ensenizin üst bölgesinde arka iki kulak arasından sık, sağlıklı ve dökülmeme özelliği olan saç köklerinden küçük cerrahi bir yöntemle, içinde canlı saç köklerinin bulunduğu bir doku parçası alınır. Bu doku parçasının içindeki saç kökleri mikroskop altında micro greftlere yani tekli, ikili saç köklerine ayrılır. Tamamen açılmış yada seyrelmiş alanlarda cildin altına doğru micro kanallar açılarak içine saç kökleri bırakılır. Saç kökleri canlı olduğu için ekim yapılan yerde, ense üzerinde nasıl uzuyorsa, aynı şekilde uzar.

Bu konuda eğitim almış, Estetik ve plastik cerrahi uzmanı ve uzman ekip tarafından gerçekleştirilen işlem 5-6 saat sürmektedir. Lokal anestezi ile tamamen ağrısız ve acısız gerçekleştirilir. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Sık ekim yapıldığı için genellikle açıklık alan 1 seansta kapatılır. Eğer açıklığınız çok fazla ise 2. seansa gerek duyulabilir.

Fut Saç Ekimi “FUT YÖNTEMİ AVANTAJLARI Saç gruplarının kendi doğal yapısına zarar verilmez. Bu maksimum büyümenin sağlanması açısından oldukça önemlidir.

Alıcı alanda açılacak kanalların da çok daha küçük olmasını sağlar. Bu da yapılacak ekimin doğala en yakın ve daha sık olmasını temin eder. Kanalların küçük açılması kan dolaşımını yani beslenmeyi bozmadığı için ekilen greftlerde maksimum büyüme sağlanır.
Daha sık ekim olanağı
Maksimum büyüme
Hızlı iyileşme

Stereoskopik mikroskoplar altında yapılan Fut Saç Ekimi “>FUT tekniğinde, saçın dışındaki doku üniteye zarar verilmeden tıraşlanarak atılır. Böylece ekim için oldukça ince sadece saç içeren, dokusu zarar görmemiş greftler hazırlanabilir. Bu şekilde hazırlanan greftleri saçın doğal duruşunu taklit ederek istenilen şekilde yönlendirmek mümkündür.

Alıcı alanda açılacak kanalların büyük olması buradaki kan damarlarına zarar verilmesine neden olur. Bu durumda kan akımı bozulacağı için hem iyileşme yavaş olur hem da bazı greftlerin istenildiği gibi büyümediği görülür. Fut Saç Ekimi “>FUT tekniğinde kanalların küçük açılması dokudaki elastik kollagen liflerin korunmasını sağlar. Bu da ekim sonrası greftin kanala yerleşmesi ve daha hızlı bir oksijenasyon sağlanması açısından önemlidir.Hazırlanan greftin açılan kanaldan daha büyük olması durumunda greft sıkışır ve sonrasında saç kümeciklerinin cildin üzerinde kabartılar oluşturacak şekilde büyümesine neden olur.

Fut Saç Ekimi “FUT tekniğinde kanallar slit adını verdiğimiz MİCRO halinde açılır. Burada eski makrogreft tekniğinde olduğu gibi bir doku çıkarma söz konusu değildir. Slit tekniği ile mevcut saçların aralarına etraftaki saç köklerine hiç zarar vermeden girmefutsacekimi-1453k mümkündür. Böylece tam dökülmemiş saçlarda sıklaştırma yapmak da kolaylaşır.
Tekli, ikili ve üçlü gurupların her biri için farklı kalınlıkta slit kullanılır.

Saç yıkama işlemi nasıl yapılır?4 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>