Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

fue saç ekimi

Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi
4.5 (89.23%) 13 votes

Fue Saç Ekimi

Saç bölgesinde yaşanan problemler kadın erkek birçok kişinin ortak sorunudur. Fakat saç dökülmesi sorunu özellikle erkeklerde çok daha sıklıkla görülen yaygın problemlerdir. Saçların var oluşundan beri varlığını koruyan saç dökülmesi problemi birçok çözüm ile giderilmeye çalışılmış yaygın bir sorundur. Saç ekimi tedavisi bu çözümlere en iyi örnektir. 2000 yılından öncede çeşitli saç dökülmesi için saç ekimi yöntemleri uygulanmıştır.

Fut adı verilen yöntemle birçok hastaya saç ekilmiştir. Fakat 2000 yılından sonra ortaya çıkan fue saç ekimi tedavisi tüm bu diğer teknikleri ortadan kaldırmayı başarmıştır. Fue saç ekimi tedavisinde fark operasyonun kesinlikle cerrahi olmamasıdır. Kafa bölgesinde herhangi bir kesi açılmayacak dolayısıyla dikiş işlemi de yapılmayacaktır. Bu kafa bölgesinde dikiş izi olmamasını sağlayacak ve bu sayede kişi hiç operasyon geçirmemiş gibi görünecektir. Saçların büyük oranda çıkmasını sağlayan bu teknik sayesinde dökülmeye bağlı olarak oluşan kelleşmeler giderilecek ve saçlar çıkmaya başladıktan sonra var olan tüm boşluklar doldurulacaktır.

 Fue saç ekimi nasıl yapılır?

           Fue saç ekimi operasyonun yapımı diğer saç ekimi operasyonlarına oranla biraz daha basit ve pratiktir. Bir gün içerisinde yapılabilen ve hastanın durumuna bağlı olarak kısa sürede tamamlanan fue saç ekimi için ilk iş alanında uzman bir saç doktoruna görünmek olmalıdır. Bu sayede saçın durumu incelenecek ve en ideal tedavinin hangisi olduğuna karar verilecektir. Fue saç ekimi tedavisinin uygulanabilmesi için kişinin kalıcı bir kelleşme yaşıyor olması gerekmektedir. Geçici saç dökülmeleri için daha farklı tedavi yöntemleri bulunduğundan ilk olarak onlara yönelmeleri tavsiye edilmektedir. Bu tarz bir saç ekimi tedavisi daha çok saçları diğer tedavilerden etkilenmeyecek kişilere uygulanmaktadır.

Gerekli incelemeler sonucu fue saç ekimi tedavisinde karar kılındığında nakil işleminin yapılacağı bölge hazırlanacak ve greftlerin ne şekilde ekileceği kararlaştırılacaktır. Bu yöntemde greftler yani çoklu kıl kökleri genellikle ense kökünden alınmaktadır. Özel tedavi motoru ile enseden çıkartılan kökler dikkatli bir şekilde yeni yerine nakledilecektir. Birçok kişinin bildiğinin aksine kıl kökleri tek tek değil toplu halde 2 ya da 3 kök bir arada olacak şekilde çıkartılmaktadır. Bu sayede kılların yeni bölgesine uyum sağlaması sağlanacak ve kişi hayalini kurduğu saçlarını kavuşmuş olacaktır.

 Fue saç ekimi sonrası süreç

           Fue saç ekimi sanıldığı kadar basit bir operasyon değildir. Kişinin durumuna bağlı olarak genellikle gün boyu sürmekte ve aralıklarla yapılmaktadır. Bu sebeple hasta ilk birkaç gün mutlaka dinlenmelidir. İlk günler bandaj ve pansuman yapılması gerekecektir. Fakat bu bandaj çok kalmayacak ve ertesi gün çıkartılacaktır. Bu bandajın yapılmasının sebebi saç ekimi yapılan bölgenin mikrop kapmaması içindir. İlk haftalarda saç ekimi yapılan bölge çok ellenmemeli ve kaşınmamalıdır. Bunun yanı sıra aşırı güneşten ve havuz, deniz gibi aktivitelerden uzak durulması da önemlidir. Bu detaylara dikkat edildiği müddetçe saçların çıkma ihtimali artacaktır. İlk haftalarda saçların bir kısmının dökülmesi son derece normaldir. Bu tuhaf karşılanmamalı ve yeni saçların çıkması beklenmelidir. Saçlar 6 ay içerisinde çıkmaya başlayacaktır.

 Fue saç ekiminin avantajları

Fue saç ekimi diğer saç ekim operasyonlarına oranla çok daha avantajlı bir uygulamadır. Bu uygulamanın en büyük avantajı kesi açılmaması ve aynı şekilde dikiş atılmasına ada gerek kalmamasıdır. Bu sayede kafa derisinde görünen bir iz kalmayacak ve saç ekimi yapıldığı dışarıdan kesinlikle anlaşılmayacaktır. Bunun yanı sıra genellikle tek seansta yapılabilen tedavi diğer seanslara sarkmayacak ve bir gün içerisinde bitmiş olacaktır. Tüm bu avantajları sebebi ile birçok kişi fue saç ekimi tedavisini tercih etmektedir.

Fue Saç Ekimi için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp