ESWT Yöntemi

Sertleşme Problemlerinde Ameliyatsız ve İlaçsız Tedavi; ESWT Yöntemi

ESWT Basınç dalgalarının vücudun rahatsız olan bölgesine uygulanmasıyla yapılan yeni bir tedavi şeklidir. ESWT günümüzde ortopedi , fizik tedavi ve ürolojide yaygın olarak kullanılmaktadır.

ESWT Nasıl Etki Eder?

Basınç dalgaları uygulanan bölgede kanlanmayı arttırarak iyileşmeyi sağlamaktadır. Ürolojide peniste sertleşme bozuklukları, Peyroni hastalığı ve Kronik prostatit vakalarında kullanılmaktadır.

ESWT Nasıl Uygulanır?

ESWT tedavisinin yumuşak doku seanslarında uygulama süresi yaklaşık 5–20 dakikadır. 3-5 seans yapılmaktadır. 5-7 gün ara ile yapılan toplam 3-5 seans sonrasında yüksek oranda şikayetlerde düzelme olmaktadır.

ESWT tedavisinde hasta ayaktan tedavi olur hızlı sonuç alınır. Önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Hastalar tedavi seanslarından sonra günlük işlerine devam edebilirler. ilaçsız ve ameliyatsız kısa sürede yüzde 80-90 oranında iyileşme sağlanabilen yeni bir tedavi yöntemdir.

ESWT Tedavi Yöntemi Hakkında Detaylı Bilgi ve Randevu için İletişime Geçin!Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>