Endovenöz Lazer Tedavisi

endovenöz_lazer
Bacaklarda oluşan varislerden tedavisinde en etkili yöntem şüphesizki lazerle varis tedavisidir.Hastaya uygulanacak lazer yöntemi doktorunuz sizi muayene ettikten sonra belirleyecektir.
Varislerin tedavisinde laser yöntemi nedir?
Varis tedavisinde laser iki şkilde kullanılmaktadır. Bunlardan ilki kılcal damar varislerinin üzerine yani deriye uygulanan laserdir.
Diğeri ise daha büyük varislerin kaynağı olan safen damarının yetmezliğine doğrudan damarın içerisine bir kateter ile uygulanan laserdir.
Bu sonuncu yönteme toplardamar içine laser uygulaması anlamına gelen endovenöz laser denilmektedir.
Endovenöz laser hangi durumlarda yapılır?
Varisler sadece kozmetik sorun değil, aynı zamanda şikayet oluşturarak yaşam kalitenizi olumsuz yönde etkileyebilirler. Laser tedavisi ile varisler yanında, kaşıntı, kramplar, şişme, ağrı ve ağırlık hissinden de kurtulabilirsiniz. Eğer venöz yetmezliğe bağlı iyileşmeyen yaralarınız (venöz ülser) varsa bunların hızla iyileşmezi ve tekrarının engellenmesi laser ile mümkündür.
Endovenöz laser nasıl yapılır?
Bu yöntemlerde genelde diz hizasından ultrason eşliğinde hastalıklı safen safen ven isimli toplardamara laser kateteri (tel) yerleştirilip, damarın başladığı yer olan kasık bölgesine kadar ilerletilir. Anestezik sıvı damar çevresine enjekte edildikten sonra laser enerjisi verilmeye başlanır ve kateter yavaşça geriye doğru çekilir. Tüm damara laser verildikten sonra kateter çıkartılır ve bacak sarılır. İşlemin tamamı 30-60 dk surer.

 Endovenöz Lazer Tedavisi

 

Bacaklarda oluşan varislerden tedavisinde en etkili yöntem şüphesiz ki lazerle varis tedavisidir. Hastaya uygulanacak lazer yöntemi doktorunuz sizi muayene ettikten sonra belirleyecektir.

Varislerin Tedavisinde Lazer Yöntemi Nedir? Varis tedavisinde lazer iki şekilde kullanılmaktadır. Bunlardan ilki kılcal damar varislerinin üzerine yani deriye uygulanan lazerdir. Diğeri ise daha büyük varislerin kaynağı olan safen damarının yetmezliğine doğrudan damarın içerisine bir kateter ile uygulanan lazerdir. Bu sonuncu yönteme toplardamar içine lazer uygulaması anlamına gelen endovenöz lazer denilmektedir.

 

Endovenöz lazer hangi durumlarda yapılır?Varisler sadece kozmetik sorun değil, aynı zamanda şikayet oluşturarak yaşam kalitenizi olumsuz yönde etkileyebilirler. Lazer tedavisi ile varisler yanında, kaşıntı, kramplar, şişme, ağrı ve ağırlık hissinden de kurtulabilirsiniz. Eğer venöz yetmezliğe bağlı iyileşmeyen yaralarınız (venöz ülser) varsa bunların hızla iyileşmezi ve tekrarının engellenmesi lazer ile mümkündür.

 

Endovenöz Lazer Nasıl Yapılır?

Bu yöntemlerde genelde diz hizasından ultrason eşliğinde hastalıklı safen safen ven isimli toplardamara lazer kateteri (tel) yerleştirilip, damarın başladığı yer olan kasık bölgesine kadar ilerletilir. Anestezik sıvı damar çevresine enjekte edildikten sonra lazer enerjisi verilmeye başlanır ve kateter yavaşça geriye doğru çekilir. Tüm damara lazer verildikten sonra kateter çıkartılır ve bacak sarılır. İşlemin tamamı 30-60 dk surer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>