Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

dudak kalınlaştırma estetiği

Dudak Kalınlaştırma Estetiği

Dudak Kalınlaştırma Estetiği
4.9 (98.54%) 41 votes

Dudak Kalınlaştırma Estetiği

İnce dudak durumu tamamen genetik faktörlerde bağlı olarak ortaya çıkan durumlardandır. Kişinin dudaklarının ince olması anne ve babadan geçen genlerden kaynaklanmaktadır. Bunun yanı sıra yaşlanmaya bağlı olarak incelen ve sarkan dudaklarda mevcuttur. Tüm bu durumlar özellikle kadınlar tarafından rahatsız edici bulunmaktadır.

Günümüzde kalın ve dolgun dudaklar çekiciliğin en net sembollerindendir. Hal böyle olunca birçok kadın dudak kalınlaştırma   yöntemlerine yönelmektedir. Bazı kadınlar genetik olarak dolgun ve kalın dudaklara sahiptir. Fakat her kadın bu kadar şanslı olmayabilmektedir. Bu sebeple ince dudak biçimine sahip olan kadınların çoğu dudak dolgusu yaptırmaktadır. Dudak dolgusu dudakların istenildiği görünüme dönüştürülmesinde büyük rol oynamaktadır. Alt ve üst dudağa uygulanarak bölgeyi dolgunlaştıran bu uygulama çoğunlukla kadınların yöneldiği estetik temelli dolgu uygulamalarından bir tanesidir.

Yalnızca dudak kalınlaştırmak için değil dudaklardaki simetriyi düzeltmek içinde yapılan bu uygulama dudak kontürünü ortaya çıkartacaktır. Dudak dolgusu uygulaması dudaklarından şikayetçi olan her kadın için uygundur. Bazı kadınların genetik olarak ince ve düz dudakları olabilmektedir. Bunun yanı sıra yaş ilerledikçe yüzün diğer bölgelerinde olduğu gibi dudaklarda da hacim kaybı yaşanacaktır. Bu durum dudak kenarındaki çizgileri ve kırışıklıkları daha da ortaya çıkaracaktır. Tüm bu durumlarda uygulanabilen dudak dolgusu yaşanan birçok problemi aynı anda giderecek ve hayali kurulan dudakların elde edilmesini sağlayacaktır.

 Dudak dolgusu nasıl yapılır?

           Dudak dolgusu uygulaması son derece önemli bir uygulamadır. Son dönemlerde çıkan olumsuz dudak dolgusu haberleri birçok kadında endişeye neden olsa da bu durum işinin ehli uzmanlar için geçerli değildir. Dudak dolgusu bu alanda uzmanlaşmış kaliteli kişilere yaptırılmalı ve ne olduğu bilinmeyen kişilerden uzak durulmalıdır. Bunun sebebi uygulamanın enjeksiyon şeklinde yapılması ve dudağa enjekte edilen dolgunun kaliteli olması gerektiğidir.

Enjekte edilen madde farklı ve zararlı bir madde ise problemlere yol açması mümkündür. Sırf bu sebeple kaliteli sağlık kuruluşlarından destek alınmalıdır. Uygulama dudak bölgesine enjeksiyon ile yapılacağında lokal anestezi etkili kremler kullanılacaktır. Böylece çok hassas olan dudaklar herhangi bir acı hissi yaşamayacaktır. Daha sonra hyalüronik asit temelli bir dolgu malzemesi belirli oranlarda enjekte edilecek ve dudağın daha biçimli görünmesi sağlanacaktır. Bu doğrultuda yapılan dudak dolgusu uygulaması etkilerini hemen belli edecek ve dudaklar dolgun bir hal alacaktır.

Dudak dolgusu sürecinde dikkat edilmesi gerekenler

           Dudak kalınlaştırma uygulaması sürecinde dikkat edilmesi gereken çok sayıda detay bulunmaktadır. Bu detaylardan ilki dudak hacminin doğru şekilde belirlenmesi gerektiğidir. Dudaklar çok ince ise bir anda çok abartılı dolgular uygulanması yüzün kötü görünmesine sebep olabilmektedir. Bu sebeple uygulanan dolgu kararında olmalı ve yüze yakışmalıdır. Bunun yanı sıra uygulanan dolgu malzemesi de büyük önem taşımaktadır. Dudak kalınlaştırma uygulaması sürecinde kullanılan en popüler malzeme hyalüronik asit olmaktadır. Bu malzeme vücuda uyumlu olan özel dolgu malzemelerindendir. Daha birçok estetik temelli uygulamada kullanılan bu asit dudaklara dolgunluk verecek ve hiçbir alerjiye ya da komplikasyona sebep olmayacaktır. Tüm bunların yanı sıra alt ve üst dudak arasındaki uyumda son derece önemlidir. Mutlaka birbiri ile uyumlu duracak dudaklar yapılmalı ve dolgu malzemesi bu doğrultuda enjekte edilmelidir.

 Dudak dolgusu kalıcı bir uygulama mıdır?

           Dudak kalınlaştırma estetiği uygulaması kalıcı olan uygulamalardan değildir. Uygulamanın sürekliliğinin sağlanması için devamlı olarak yenilenmesi gerekecektir. Bir kez yapılan dudak kalınlaştırma uygulaması ortalama 4 ile 6 ay kadar sürecek ve dudaklar o süre boyunca dolgun kalacaktır. Uygulamanın etkilerinin beğenilmesi halinde yeniden tekrarlanması mümkündür.

Dudak Kalınlaştırma Estetiği için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp