Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

doğum sonrası estetik

Doğum Sonrası Estetik

Doğum Sonrası Estetik
5 (100%) 10 votes

Doğum Sonrası Estetik

Doğum oranının yüksek olduğumuz ülkemizde doğum sonrası estetik için yapılan başvurular ve alınan randevular da aynı oranda artmıştır. Özellikle 2000’li yıllar ile birlikte tıp alanında gelen yenilikler ve hastanın modern bir anlayışla artık her sıkıntısını dile getirme özgürlüğü peşi sıra bu alanda ilerlemeyi de beraberinde getirmiştir.

Doğum Sonrası Gelen Estetik İhtiyacı

Kadınların estetiğini sadece zaman ve çevresel faktörler bozmaz. Bununla birlikte doğum sonrası oluşan defektler, yapı-bozuma uğrayan uzuvlar, doğum sonrası estetik alanının da hız kazanmasına sebebiyet vermiştir. Kadınların doğumdan sonra kendi vücuduna yabancılaşmaları birçok psikolojik rahatsızlığı da depresyon ile beraberinde getirmektedir. Bunun önüne geçmek için yeniden eski görünümüne hızla kavuşmak isteyen kadınlar doğum sonrası estetik şanslarını değerlendirmekte ve bu alandan faydalanmaktadırlar.

Doğum Sonrası Estetik Türleri Nelerdir?

Doğum sonrası vücutta post-travmatik belirtiler baş gösterir. Bu da birçok organa ve uzva cerrahi – estetik müdahale ihtiyacını doğurmaktadır.

Tıp alanında doğum sonrası estetik için birçok bölge ve yapı mevcuttur. Bunları madde madde şöyle sıralayabiliriz:

           1- Göğüs Dikleştirme: Kısaca göğüs dikleştirme doğumdan sonra sarkan göğüs bölgesinin yeniden eski görünümüne, diri ve sağlıklı biçimine dönüştürme operasyonudur. Kendi içinde ”Inferior Pediküllü”, ”Superolateral” ve ”Superior” olarak adlandırılan 3 temel prensibi vardır.

Tamamen göğüslerin yapısına, büyüklüğüne küçüklüğüne ve meme ucunun deri kısmının sertliğine bağlı olarak ön muayeneden sonra tespit edilen biçim ile mercek ve bıçak altına yatılır. Ameliyattan bir hafta sonra hasta, herhangi bir dikiş izi bile kalmadan eski göğüs estetiğine, bazen daha bile iyisine kavuşur.

           2- Vajina Daraltma: Sezeryan doğum yerine normal doğumu tercih eden kadınların yüzde seksen oranında başına gelen vajina genişlemesi sonucu meydana gelen cerrahi işlemdir. Vajina genişlemesi hem estetik açıdan hem de cinsel tatmin açısından çeşitli sıkıntılar doğurabilmektedir.

Takriben 1 saat süren genel anestezi sonucunda pelvis diye nitelendirilen tabanın vajina duvarlarına yakınlaştırılması ile oluşan tıbbi bir operasyondur. Yüzde yüz başarı ihtimali mevcuttur.

           3- Liposuction – Yağ Aldırma: Doğum sonrası alınan kilolar, doğum sonrası estetik alanının birinci dereceden konusudur. Bebeğin doğumundan sonra hamilelik süresinde alınan fazla kilolar kadınların vücutlarında ve psikolojilerinde ciddi yıpranmalara yol açar. Bunun için kimi sağlık kurumlarında lazer ile kimilerinde ise enjektör vasıtasıyla vakumlama yöntemi ile yağ aldırma işlemleri gerçekleşir.

           4- Karın germe ameliyatı: Hem normal doğum hem sezeryan doğum vakalarından sonra neredeyse 1 yıllık hamile sürecinin akabinde karın bölgesinde alınan yağların bir miktarının alınması prensibine dayalı ameliyattır.

Yağ alımından sonra karın bölgesinde biriken sular, fazlalaşır. Yağın sularının alınması için karın bölgesinin alt cephesine bir tüp yerleştirilir. O tüp fazla suları aldıktan sonra ameliyat nihayete erdirilir. Doğum sonrası estetik alanında en fazla süreye sahip ameliyat biçimidir. Kimi durumlarda 3 kimi durumlarda ise 5 saat sürebilmektedir.

Doğum Sonrası Estetik Ameliyattan Sonra Dikkat Edilecekler

Öncelikli olarak uzmanların ortak bir dil ile beyan ettikleri üzere doğumdan hemen sonra hangi bölge olursa olsun estetik ameliyatı olmak son derece risklidir. Bu nedenle en az 3 ay olmak üzere 6 aya kadar bir bekleme süresi önerilmektedir. Anne, bebeğinin belli başlı ihtiyaçlarını karşılayıp kendi vücudu normale döndükten sonra estetik ameliyatı yaptırılmalıdır.

Bununla birlikte karın germe ameliyatı harici diğer ameliyat türleri çok kısa sürede eski görünümüne ve sağlığına kavuşmasına ön ayak olan tedavi biçimidir. Karın germe operasyonundan sonra da maksimum 1 hafta içinde hasta, normal yaşamına geri dönebilir.

Doğum Sonrası Estetik için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

 

 

 

 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp