Doğum Sonrası En Çok Hangi Ameliyat Tercih Ediliyor?

Doğum Sonrası Estetik Operasyonlar

Hamilelik ve çocuk sahibi olma bütün anneler için heyecan verici olsa da bu süreç çoğu kadının vücudunda istenmeyen değişimleri de beraberinde getirir. Bu değişimler kendilerini en fazla meme, karın, basen ve vajina bölgesinde gösterir. Vücudunun eski formuna diyet ve sporla ulaşamayan anneler, çare olarak en etkili yöntem olan estetik ameliyata başvurur. Bu durumda uyguladığımız estetik operasyonlar ise şunlardır:

 

Doğum Sonrası Meme Estetiği

Hamilelik sırasında sütle dolan memeler gerilir ve yer yer çatlaklar oluşabilir. Doğum sonrası emzirme süreci bittiğindeyse süt bezleri küçülerek eski haline döner. Ancak genişleyen memeler eski esnekliğini
yitirdiği için sarkabilir ve sönükleşebilir. Doğum sonrası memeleri eski hacmine kavuşturmak için bir dizi ameliyat gerekebilir. Genellikle göğüs büyütme, göğüs küçültme ve göğüs dikleştirme ameliyatı birlikte uygulanarak en güzel sonuçlar alınır.

 

Doğum Sonrası Karın Estetiği

Gebelik sırasında genişleyen karnınız buradaki kasları esneterek birbirinden ayırabilir. Bu ayrışmadan sonra ne spor ne de diyet yapmak kasları tekrar eski sıkılığına döndürebilir. Hamilelikten önce sahip olduğunuz düz ve sıkı karına tekrar sahip olabilmek için doğum sonrası karın gerdirme ameliyatından başka çare yoktur. Bu ameliyatla doğum sonrası esnemiş kaslar birbirine yaklaştırılarak dikilir ve göbek altında birikmiş yağ dokusu çıkartılır.

 

Doğum Sonrası Liposuction

Karın, bel, bacakların ve dizlerin iç kısmı gibi bölgelerde hamilelik sırasında bolca yağ birikimi olur. Bu bölgeler yağ tutmaya meyilli olduğu için spor ve diyet bu yağları eritmede sonuçsuz kalabilir. En iyi sonucu veren yöntem ise liposuction uygulamasıdır. Bu yöntemde lazer yardımıyla doğum sonrası bahsi geçen bölgelerdeki fazla yağ alınarak kontur düzenlemesi yapılır. Karın germe operasyonuyla birlikte uygulandığında daha iyi sonuçlar alınır.

 

Doğum Sonrası Vajina Estetiği

Doğum sonrası vajina fazla genişleyerek esnekliğini yitirebilir ya da vajinal dudaklar zorlanmadan dolayı sarkabilir. Günlük ve cinsel hayatta rahatsızlık verebilen bu durumlar vajina estetiğiyle düzeltilebilir. Vajina daraltması, büyük ve küçük dudaklardaki sarkma ve fazlalıkların giderilmesi ve mons pubis bölgesine uygulanan liposuction’la genital bölgeniz doğumdan önceki formuna kavuşturulur.

 

Tabi hatırlatmak da fayda var, her annenin vücudundaki değişimler farklı olduğu için doğum sonrası uygulanacak ameliyatlar farklılık gösterir. Her anneye doğum sonrası bu ameliyatların hepsi uygulanacak diye bir kural yok. Ayrıca çok önemli bir tavsiyemiz daha var. Bebeğinizin sağlığı daha öncelik taşıdığı için bu ameliyatların hiçbirisini emzirme döneminiz bitene kadar yaptırmamalısınız.

Doğum sonrası estetik operasyonlar hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>