Doğru Diyet Sizi Korur

DOĞRU PLANLANMIŞ DİYET BİZİ HASTALIKLARA KARŞI KORUR. Doğru planlanmış diyetler metabolizmamızı zayıflatmadığı için hastalıklara karşı dirençsiz kalmayız.

 

 

Zayıflama diyetleri hastalıklara yakalanmayı kolaylaştırır mı?‘Diyet yaparsam bağışıklık sistemim çöker, daha kolay hasta olurum.’ cümlesini pek çok kişi kullanabiliyor. Bu, tamamıyla yanlış bir düşüncedir. Diyet uygulayan kişiler hasta olduklarında ‘Acaba diyetten kaynaklanmış olabilir mi?’ diye sorduklarında; benim cevabım hep aynı oluyor: Hayır! 

Çünkü Diyetisyen tarafından planlanmış sağlıklı bir zayıflama diyetinin, diyeti uygulayan kişiler üzerinde bağışıklık sistemini güçlendirme özelliği bulunmaktadır. Yani zayıflama diyetinin hastalıklara yakalanmayı kolaylaştırıcı etkisi olmadığı gibi, bağışıklık sistemini güçlendirmesinden dolayı hastalıklara yakalanma olasılığını düşürmektedir.

Fazla kilolarınızı verirken sağlığınızı da koruyun
Fazla kilolarınızı verirken sağlığınızı korumak, hatta mevcut sağlık durumunuzu daha da iyiye götürmek aslında sizin elinizde. Bunu bir Diyetisyenden diyet danışmanlığı alarak saülayabilirsiniz.
Diyetisyeniniz sizin özelliklerinize ve alışkanlıklarınıza uygun SİZE ÖZEL diyet programını planlayacak ve sizi düzenli aralıklarla takip edecektir. Bu sayede hem sağlıklı ve kalıcı şekilde kilo vermiş olacaksınız hem de sağlıklı beslendiğiniz ve yeterli vitamin, mineral alımını sağladığınız için bağışıklık sisteminiz güçlenecek ve sağlık durumunuza olumlu katkı sağlamış olacaksınız.

Sağlığınız bizim için değerli…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>