Dişler Neden Sararır?

 

Neden bazı insanların dişleri bembeyaz, ama bazılarınınki neredeyse kahverengidir? Peki, siz dişlerinizin renginden memnun musunuz? Bleaching yöntemiyle, bembeyaz dişlere sahip

olmak artık imkansız değil.Dişlerin yüzeyi gözenekli minelere sahiptir. İnsanların genellikle tükettiği çay, sigara,kırmızı şarap,kola ve kahve gibi boyayıcı etkisi olan içecekler diş yüzeyinin gözenekli minelerinden dişin içyapısına zamanla karışırlar ve dişte renklenmeler meydana getirirler. Çay, sigara,kırmızı şarap,kola ve kahve gibi içeçeklerin tüketim miktarına göre bu renklenmeler artmaktadır. Dişin renkenmesine bu içeceklerin sebeb olması gibi bazı antibiyotiklerin uzun süreli kullanımıda bu renklenmelere neden olabilir.
Eğer sizin dişlerinizde renk kaybı sararması varsa zaman kaybetmeden bir diş hekimine baş vurun ve özlediğiniz ve gıpta ettiğiniz bembeyaz dişlerinize kavuşun. Bleaching yöntemiyle diş beyazlatma diş minelerine zarar vermediğinden 18 yaşını doldurmuş diş rengi sararmış hatta kararmış herkese uygulanabilinir.Unutmayın ki güzel bir gülüş sizin imzanız gibidir.Etkiliyici bir gülüş için ağız ve diş sağlığının yanında beyaz dişler gülüşünüzü çok değiştirecektir.

1 Comment

  • hasan **** says:

    Geniz akıntısı dişleri sarartır mı?
    2 ay önce dişlerimi temizlettirdim. Şimdi neredeyse temizletmeden önceki haline geri döndü. Temizlettirdikten sonra hiç sigara içmedim; günde 1 Türk kahvesi ve 4-5 tane çay içiyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>