Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

diş beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma
5 (100%) 8 votes

Diş Beyazlatma

Bembeyaz dişler herkesin hayalidir.Eskiden beri uygulanan yöntemler işe yarasa da çok kalıcı olmamakta. Üstelik sürekli fırçalamanın ya da temizlemenin de diş beyazlatma konusunda her insanda beklenen sonucu vermediği bir gerçek. Piyasada ve sosyal medyada sıkça tanıtımı yapılan kimyasala içerikli maddelerin kullanılması da apayrı bir tehlike oluşturuyor. Ayrıca eczanelerde ya da internette satılan diş beyazlatma kitleri de oldukça büyük riskler oluşturuyor. Bu kitlerin uygulandığı çürük dişlerde diş minesine kalıcı zararlar verilebiliyor. Bunun yerine uzman bir ekip tarafından tam donanımlı muayeneler yolu ile bu işlemi gerçekleştirmek en doğru ve sağlıklı olanıdır. Elbette bu işlemler yapılsa dahi dişin düzenli olarak yapılması gereken bakımı aksatılmamalıdır.

Muayenede Beyazlatma Yöntemi

           Diş beyazlatma işlemlerinde kullanılanlardan bir tanesi de muayenelerde Tek seansta diş beyazlatmanın hedef alındığı bu yöntem hastanelerde ya da tam donanımlı kliniklerde uygulanır. Bu işlemde ilk olarak diş etleri izole edilir. Ardındanuygulanandır.  dişlere beyazlatma özelliği olan bir jel uygulanır. Jel bir süre diş üzerinde bekletildikten sonra lazer ışığı ile jelin beyazlatma özelliği sağlanır. Lazer ışık yerine daha güvenli olan ve ısı yayamayan sertdoku cihazları da kullanılabilir. Bu cihazlar da jelin emilip beyazlık işlemini sağlamasını gerçekleştirir. Bu işlemler yaklaşık olarak birkaç saat sürmektedir. Eğer yeterli beyazlığa ulaşılamamış ise seans tekrarlanabilir.

Evde Beyazlatma Yöntemi

Bu yöntem de diş hekimi kontrolünde evde uygulanan bir diş beyazlatma işlemidir. İlk olarak diş hekimi muayenehanede ya da hastanede hastanın diş ölçülerini alarak şeffaf plaklar hazırlar. Dişlere takılan bu plaklar sayesinde hastanın düşleri korunup ve içindeki özel jel sayesinde beyazlar. Ancak bu işlem, devam edeceği süre boyunca doktor kontrolünde olmalıdır. Özellikle doktor kontrolünde beslenilip belirlenen tarihlerdeki muayenelere kesinlikle gidilmelidir. Fırçalama işlemi de yine doktorun verdiği özel bir jel ile yapılmalıdır. Aynı zamanda bu yöntemde vücuda bol sıvı girmesi oldukça önemlidir.

En Kısa Diş Beyazlatma İşlemi

Yeni geliştirilen bir el aleti diş beyazlatma işleminin süresini 30 dakikaya kadar düşürmüştür. Bu el aleti yaymış olduğu ısı dalgaları sayesinde dişe uygulanan jelin kolay ve hızlı emilip etkin sonucu vermesini sağlıyor. En fazla 1 saat süren bu işlem aynı zamanda en çok tercih edilen yöntemdir. Ancak sarımsı ya da kahverengi dişlerde bu süre aynı olsa da antibiyotik kullanımından kaynaklı ve gelişim sırasında oluşan mavimtırak renk değişimlerinde süre uzayacak hatta seans sayıları artacaktır. Çünkü bu renk dişlerde diş minesinin zarar görmemesi için uygulanan daha hassas yöntemler vardır ve bu yöntemlerin tek seansta uygulanması oldukça zordur. Ayrıca bu diş rengine sahip olan kişilerin kesinlikle piyasadaki diş beyazlatma ürünlerini tek başlarına kullanmaması gerekir. Aksi takdirde konuşma yetisi ya da diş kaybına kadar giden ciddi sonuçların doğması muhtemeldir.

Beyazlık Ne Kadar Sürer

Söz konusu işlemlerle sağlanan beyazlıkların ömrü 1 ya da 2 yıl arasında değişmektedir. Ancak bu süre alkol, sigara ve dengesiz beslenmeye bağlı olarak 3 aya kadar inmektedir. Özellikle alkol ve kafein içerikli gıdalar dişin doğal beyazlığını yok eden en etken maddelerdir. Üstelik diş beyazlatma işlemlerinden sonra süreç tamamen kişiye bağlıdır. Bunun yanında her ne kadar dengeli besleniliyor ya da zararlı madde kullanılmıyor olsa da diş bakımı aksatılmadan devam edilmeli ve günde en az 2 kez düzenli olarak fırçalanmalıdır. Renkli gıda boyaları içeren gıdalardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Aksi takdirde kalıcı renk değişimleri yaşanması muhtemeldir.

Diş Beyazlatma için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

 

 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp