Cilt Çatlağı Nedir?

Cilt Çatlağı ve Tedavisi

Normal bir ciltte %80 kollajen, %4 elastinden oluşan gözenekli bir ağ yapısı mevcuttur. Elastin cildin esnekliğini ve gerginliğini sağlayan bir proteindir.

Ciltte balık ağına benzer bir yapı oluşturur. İşte bu elastin lifleri hasar gördüğünde skar (yara izi) görünümlü cilt çatlağı oluşur.

Cilt Çatlağı Neden Oluşur?

Cilt çatlağı gerçek nedeni hormonlardır. Örneğin ; kilo alındığında vücuttaki hormonlarda değişim gösterir. Bu değişen hormon miktarları elastine zarar vererek çatlaklara yol açabilir. Yani genel olarak zannedildiği gibi cildin gerilmesi çatlaklara sebep olmamaktadır. Aynı mekanizma hamilelik döneminde de geçerlidir.

Cilt Çatlağı Tedavisi :

Bugüne kadar cilt çatlağı  tedavisinde çok fazla bir yol alınamamıştır. Bizim geliştirdiğimiz dE-strİa yöntemiyle çok büyük ölçüde çatlaklarınızdan kurtulabiliyorsunuz. dE-strİa yöntemiyle kırmızı renkli ve yeni cilt çatlağı daha kısa sürede (en fazla 2 haftada) beyaz ve eski cilt çatlağı ise (en fazla 4-6 haftada) (çatlak eski ise süre uzuyor) çok büyük ölçüde tedavi edilmektedir.
dE-strİa YÖNTEMİ NEDİR? Bizim geliştirmiş olduğumuz bu yöntem içinde ozon tedavisi, PRP, micro rooler, özel kremler bulunan uygulamalar toplamıdır. Her hasta için cilt çatlağı nedeni, süresi, hormonal değerlerine göre yukarıda saydığımız yöntemlerden özel bir protokol uygulamaktayız. Örneğin ; bir hastada ozon daha çok uygulanırken, bir başkasında özel kremimiz ağırlıklı olabilmektedir.
dE-strİa YÖNTEMİ AĞRILI MIDIR? dE-strİa yöntemindeki uygulamaların hiç biri hastayı çok rahatsız etmez. Bazı uygulamalarda çok az acı, gerginlik, yanma gibi yakınmalar olabilmektedir.
dE-strİa YÖNTEMİ KAÇ SEANS UYGULANIR? Hastada cilt çatlağı olan bölgenin büyüklüğüne, çatlağın eski veya yeni olmasına göre yani her hastaya farklı sayıda seanslar uygulanır. Ortalama tedavi süresi 2 haftadır.
dE-strİa YÖNTEMİ İLE ÇATLAK TEDAVİSİ FİYATLARI PAHALI MIDIR? dE-strİa yöntemi ile cilt çatlağı  tedavisi fiyatları; çatlak bölgesinin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte cerrahi bir uygulama içermemesi, ağrısız konforlu bir tedavi olması, sonuçların yüz güldürücü olduğu göz önüne alındığında ekonomik sayılabilir.1 Comment

Comments are now closed.