Estetik Cerrahınızı Nasıl Seçmelisiniz?

Estetik Cerrahınızı Nasıl Seçmelisiniz?

Bizi mutsuz eden kusurlarımızdan kurtulmak ve daha güzel olmayı istemek en doğal hakkımız. Kusurlarımızla yaşamak zorunda kalmamak için estetik cerrahinin bize sunduğu imkânlardan yararlanmak en büyük hakkımız. Kusurlarımızı kabul edip estetik olmaya karar verdikten sonra en doğru cerrahı seçme telaşına düşeriz. Peki, hayal ettiğimiz görünüme kavuşmamızı sağlayacak cerrahımızı Nasıl seçmeliyiz?

Uzmanların tavsiyesi şöyle:

 • Eğitimine bakın.
 • Tecrübesine bakın.
 • Ameliyat etme sıklığına bakın.
 • Estetik ameliyat olmuş tanıdıklarınızdan tavsiye alın.
 • Sosyal medya hesaplarını takip edin.
 • Web sitelerinden yayınladıkları öncesi/sonrası fotoğraflarına bakın.
 • Varsa videolarını izleyin.
 • Eğer ünlü isimleri ameliyat etmişse onların öncesi/sonrası fotoğraflarına bakın.
 • Mutlaka muayenehanesine giderek hem muayene olun hem de tanışın.
 • Ücret hakkında detaylı bilgi alın.
 • Ameliyattan sonraki kontroller için ulaşılabilirliğinden emin olun.

Sosyal medya günümüzde cerrah seçiminde çok önemli bir rol oynuyor. Sadece 20’li yaşlardaki genç ve güzel kızların estetik sonrası çarpıcı fotoğraflarıyla dolu cerrah sayfaları cesaretimizi kırmışken Dora Hospital estetik cerrahının her yaş grubuna hitap eden gerçekçi fotoğraf ve videolarını izleyince cesaretimiz yerine geldi.

Yüz yüze görüşmeye gittiğimizde ise karşımıza davete gider gibi şık giysi ve takılarla değil, doktor kıyafetiyle çıkınca güvenimiz daha da arttı. Ameliyattan yeni çıkmıştı ve tekrar ameliyata girecekti.

“Hangi ameliyat tekniğini kullanıyorsunuz?” diye sorduk!

“Plastik cerrahi de uygulanacak birçok teknik var. Ve her cerrah, bu teknikler hakkında bilgi sahibidir. Estetik operasyonlarda uygulanacak olan teknik, kişiye göre değişir. Bütün ameliyatlar belirli bir teknikle yapılmaz. Uygulayabileceğimiz teknikleri sıralar, hepsinin artısını eksisini söyleriz, yapılacak işlem ve sizin tercihiniz hangi tekniği gerektirirse onu uygularız.”

Uzmanlar, “Estetik cerrahi uzmanlarının hepsi tasarım konusunda aynı eğitimden geçiyor. Yani hepsi aynı düzeyde bilgi sahibi. Önemli olan tasarım bilgisini ne sıklıkta pratiğe dökebildiği. Bunu da sadece yaptığı ameliyat sayısıyla ölçülebiliriz.” diyor. Dora Hospital estetik cewrrahının ameliyat sayısı en yüksek doktorlar arasında olduğu bilinen bir gerçek.

Muayenehanesi ve ameliyathanesi aynı hastanede olduğu için ameliyattan önce ve ameliyattan sonra kendisine rahatlıkla ulaşılabiliyor olması hastalara büyük rahatlık sağlıyor. Estetik cerrahinin sunduğu imkânlardan faydalanmak ve siz de daha güzel olmak istiyorsanız daha fazla ertelemeyin.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>