Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

çene estetiği

Çene Estetiği

Çene Estetiği
Bu yazıya oy ver

Çene ucu normalden ileride veya geride olan yüzlerde profil ve önden görünüm ileri derecede etkilenir. Çene estetiği ameliyatları ile birlikte yüz profili ve projeksiyonu düzeltilir. Çene ucu normalden geride olan hastalarda plastik cerrahinizin muayene sırasında planladığı büyüklükteki implant, lokal veya genel anestezi altında ağız içinden veya çene altından yapılan küçük bir kesiden yerleştirilir ve çoğu zaman hastanede kalmayı dahi gerektirmez.

Operasyonları Sonrası İyileşme Süreci

Çene bölgesinde hafif bir şişme olabilir ki bu da birkaç gün içinde kaybolur. Hasta 3-5 gün içinde normal günlük yaşamına dönebilir. Çene estetiği operasyonundan sonra hastanın yüzünde herhangi bir iz kalmaz . Çene ucu normalden bir miktar ilerde olan hastalarda ise ağız içinden yapılan kesiden çene ucu kemiği küçültülür. Çene estetiği, çenesi geride olan hastalara göre biraz daha geç iyileşir, hasta bir hafta içinde işine dönebilir.

Çene Estetiği Hangi Estetik Operasyonlar İle Birlikte Uygulanabilir?

Elmacık Kemiği Estetiği /veya Burun Estetiği /veya Yüz germe (Face lift) ameliyatları ile birlikte yapılabilir. Bu tür ameliyatlar son zamanlarda sıklıkla yapılmakta özellikle burun ameliyatı olmak isteyen hastalar fotolarını bilgisayarda gördüklerinde çene estetiği ameliyatı da olmak istemektedir.

Çene estetiği operasyonu sonrası çenenizde ve çene çevresinde ağızda biraz şişlik oluşabilir. Bu doğal bir etkidir. Biraz ağrılarınız da olabilir fakat endişelenmemeniz gerekir. Bunlar operasyonun yan etkileridir ve en fazla bir veya iki gün içinde geçecektir. Çenenizde dikişlerin sökülmesine çok dikkat edilmelidir ve temiz bir ortamda yapılmalıdır. Bu operasyondan sonra hastane işiniz bitip eve taburcu olduğunuzda henüz işiniz tamamlanmış olmuyor. Bu operasyon sonrası çenenizin yüzünüze tam olarak uyum sağlaması kendine gelmesi daha genç ve daha orantılı durması için beslenme şeklinize de çok önem vermeniz gerekmektedir. Sert besinler tüketmemeli ağzınızı fazla yormamalı olabildiğinde yumuşak ve sıvı şeyler tüketmelisiniz ki çeneniz yerine tam oturabilsin sert darbelere maruz kalmasın. Gerekirse sıvı ve yarı akışkan yiyecekler için pipet bile kullanabilirsiniz.

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp