Çene Estetiği

 Çene Estetiği

Çene ucu normalden ileride veya geride olan yüzlerde profil ve önden görünüm ileri derecede etkilenir. Çene estetiği ameliyatları ile birlikte yüz profili ve projeksiyonu düzeltilir. Çene ucu normalden geride olan hastalarda plastik cerrahinizin muayene sırasında planladığı büyüklükteki implant, lokal veya genel anestezi altında ağız içinden veya çene altından yapılan küçük bir kesiden yerleştirilir ve çoğu zaman hastanede kalmayı dahi gerektirmez.

Çene Estetiği Operasyonları Sonrası İyileşme Süreci

Çene bölgesinde hafif bir şişme olabilir ki bu da birkaç gün içinde kaybolur. Hasta 3-5 gün içinde normal günlük yaşamına dönebilir. Çene estetiği operasyonundan sonra hastanın yüzünde herhangi bir iz kalmaz . Çene ucu normalden bir miktar ilerde olan hastalarda ise ağız içinden yapılan kesiden çene ucu kemiği küçültülür. Çene estetiği, çenesi geride olan hastalara göre biraz daha geç iyileşir, hasta bir hafta içinde işine dönebilir.

Çene Estetiği Hangi Estetik Operasyonlar İle Birlikte Uygulanabilir?

Elmacık Kemiği Estetiği /veya Burun Estetiği /veya Yüz germe (Face lift) ameliyatları ile birlikte yapılabilir. Bu tür ameliyatlar son zamanlarda sıklıkla yapılmakta özellikle burun ameliyatı olmak isteyen hastalar fotolarını bilgisayarda gördüklerinde çene estetiği ameliyatı da olmak istemektedir.

Çene Estetiği ve Tüm Yüz Estetiği Operasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz için Bizimle İletişime Geçin!5 Comments

 • aysel **** says:

  selam ben Azerbaycandan yaziyorum.19 yasim var.benim alt cene biraz ileride.ben çene estetiği oyrenmek istiyordum ki,operasyon olursan ne kadar zaman hastanede kalmaliyim ve iyilesme ne kadar zaman alir.Ve boyle çene estetiği ameliyatlar ne kadar oluyor maddiyat acisindan.Simdiden tesekkurler.

 • Murat **** says:

  Merhabalar ben 36 yasindayim.kombine estetik ameliyati olmak istiyorum.

 • KAVAK **** says:

  Merhaba. Ben bir arkadasim icin bilgi alicaktim. Arkadasim çene estetiği ameliyatı olmak istiyor. Alt çenesi on tarafta olucagina, geride duruyor. Aslinda nasil anlaticagimida bilmiyorum. Sitenizde whatsapp linki gordum, eger ordan size resim yolliyabilirsem daha iyi olur.
  Umarim sizden çabuk ve olumlu bir cevap alabilirim.

  Ilginize tesekur ederim, saygilar.

  KAVAK.

 • Melike says:

  Alt çene ile ilgi problemim var. Alt çenem önde ve ameliyat olmak istiyorum ama bazı risklerden dolayı korkuyorum. Çene amaliyatı öncesi ortodonti tedavisi mi olmak gerekiyor

  • admin says:

   Melike hanım Merhaba. Çene estetiği ile ilgili ayrıntılı bir görüşme gerçekleştirmemiz doğru olacaktır. Lütfen iletişim formu aracılığı ile bize irtibat numaranızı yazın. Sizi arayalım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>