Burunda Deviasyon

 

Daha önce burun operasyonu olmuş ve sonucundan memnun olmayan kişiler için ikinci operasyon olması gerekmektedir.

Bu tür ikinci operasyonlar revizyon veya deviasyon olarak geçmektedir. Daha önce burun operasyonu geçiren ve sonucundan memnun kalmayan kişiler maalesef ki ikinci bir operasyon geçirmesi gerekmektedir. Kişi burun estetiği yaptırırken beklentilerini doktoruna iyi anlatmalı ve doktorunu iyi seçmelidir. Çünkü operasyon sonrasında kişinin beklentisini doktorun iyi anlaması ve buna göre bir çözüm üretmesi gerekmektedir.

Burun Düşmesi Nedir?

Burun düşmesi sonradan gerçekleşen bir olay değildir burun zaten düşük olarak meydana gelmiştir. Zaman içersin burun gelişimini tamamladığından dolayı zamana bağlı belirginliği ortaya çıkmaktadır. Burunu kalkık bir kişinin isteseniz de burun ucunu kaldırtmasınız fakat burnun ucu düşük birini belirli manevralar ile burnu düzeltilmemiş ise burun belirli bir süreden sonra burun eski haline ve düşük görünümüne dönecektir. Gerekli manevralar yapıldığı takdirde düşük bir burun ile sonuçlanmayacağı kesindir. Kaldırılamayan burun vardır düşen burun ise yapılan ameliyatın tamamen eksik ve tecrübe yetersizliğinde olduğunu söylenebilir.

Daha önce burun ameliyatı olmuş kişilerin ne yapması gerekir?

Daha önce burun estetiği geçirdiyseniz bu kişiler için hem maddi anlamda hem psikolojik anlamda ve en önemlisi sağlık anlamında çok ciddi şekilde bir yıkımdır. Daha önce burun estetiği yapılmış kişilerde bunu yaşanmaktadır. Burun öncelikle yüzün ortasında ciddi dikkatli müdahale edilmesi gerek noktalardan biridir. Bu anlamda burun estetiği planlıyorsanız ameliyatı yapan hekiminizi iyi bir belirleme yapmalısınız ve ehil ellerin yapması son derece önemlidir. Daha önce operasyon olmuş kişilerde ikinci kez operasyon gerçekleştirilebilir bu tür operasyonlara revizyon operasyonları denir. Revizyon küçük dokunuşlarla burnu yeniden şekillendirme işlemi olmaktadır. Bazı istisnai durumlarda burnu sıfırdan ele almak gerekebilir. Burun bölgesindeki sıkıntılar küçük dokunuşlar ile giderilemeyecek kadar büyük ise anatomisi bozulmuş burunların son derece titiz değerlendirme ile ele alınmalıdır. Hastanın kulağından veya kaburgasından alınarak hastanın burnunu düzelmek için kullanılabilir ve gerekli olabilir. Bu tür operasyonlar normal olarak yapılan burun estetiği operasyonlarından daha uzun sürebilir.