Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

burun revizyonu

Burun Revizyonu Nedir

Burun Revizyonu Nedir
5 (100%) 7 votes

Burun Revizyonu

Burun, insan yüzünün tam merkezinde yer alan ve görünümü doğrudan etkileyen önemli organların başında gelmektedir. Bu denli önemli olan ve kişinin nefes alması görevini üstlenen burun organında yaşanabilecek herhangi bir sorun burun estetiği ameliyatı gerektirebilmektedir. Burun estetiği burnun estetik amaçlı olarak ameliyat edilmesidir. Fakat her burun ameliyatı estetik kaygılar sebebi ile yapılmamaktadır. Bazılarında amaç nefes alma problemlerini gidermek olabilmektedir.

Her iki durumda da burnun şekli değişecek ve daha biçimli bir görünüm elde edilecektir. Bu amaçla yapılan burun estetiği operasyonları her zaman başarıya ulaşmamaktadır. Yanlış doktorlar tarafından yapılan estetik temelli burun ameliyatlarında görünüm hastanın istediği gibi olmayabilmektedir. Bunu yanı sıra yeni yapılan burunda yamukluk, eğrilik ya da basık görünüm gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu noktada devreye burun revizyonu girmektedir. Burun revizyonu daha önce burun estetiği ameliyatı geçirmiş fakat sonuçtan memnun kalmamış olan kişiler için idealdir.

Burnun yeniden revize edilmesi yani yenilenmesi amacına dayanan bu önemli ameliyat yaşanan tüm sorunların giderilmesini sağlayacaktır. Burun revizyonu yalnızca estetik görünümde yaşanan problemler için değil nefes alma noktasında yaşanan problemler içinde yapılabilmektedir. Kişi yaptırdığı burun ameliyatı sonrası çeşitli nefes alam problemleri yaşıyor ise yeniden revizyon ameliyatına başvurması mümkündür. İlk ameliyata oranla biraz daha zorlu olabilen revizyon ameliyatı buna rağmen birçok problemi aynı anda giderecektir.

 Revizyon gerektiren durumlar

           Burun revizyonu operasyonun yapılmasını gerektiren çok sayıda farklı durum bulunmaktadır. Bu durumlardan ilki burnun dış görünümünde yaşanan sorunlardır. Burnun normalden daha basık olması, burun yüzeyinde yaşanan çökmeler ya da burun ucu problemleri bunlardan yalnızca bir kaçıdır. Doktordan kaynaklı olarak yaşanan bu problemlerin giderilmesi için tek çare burun revizyonu olacaktır. Bunun yanı sıra burnun anatomik yapısında problemler varsa yani kişi nefes alamıyorsa da revizyon yapılması gerekebilmektedir.

Burun tıkanıklığı revizyon başvurusunda bulunan birçok kişinin ortak sorunudur. Burun duvarı ya da daha farklı sebeplerden dolayı oluşan bu tıkanıklık hatalı burun estetiği ameliyatlarından kaynaklanmaktadır. Bu noktada yeniden ameliyat olunması gerekecektir. Daha önce bir kez burun estetiği ameliyatı olmuş olan hastalarda güvensizlik problemi görülmesi mümkündür. Bu sebeple ikince kez ameliyat olunacağında mutlaka güvenilirliğinden emin olunan bir uzman ile çalışılmalı ve bir daha sorun yaşanamaması için detaylı araştırma yapılmalıdır.

 Burun revizyonu nasıl yapılır?

           Burun revizyonu klasik burun ameliyatları ile benzerlik göstermektedir. Fakat süreç ilk kez ameliyat geçiren hastalara oranla biraz daha zorlu geçebilmektedir. Ameliyatın ne kadar süreceği kişinin burnuna ve sahip olduğu soruna bağlıdır. Revizyon ameliyatı diğer burun estetiği ameliyatlarında olduğu gibi genel anestezi ile yapılacak ve hasta tamamen bayıltılacaktır. En az diğer operasyonlar kadar önemli olan bu operasyonun öncesinde kesinlikle sigara kullanılmamalı ve 1 hafta öncesinde sigara ve alkol dahil her türlü kötü alışkanlıktan uzak durulmalıdır. Bu detaylara dikkat edildiği müddetçe operasyonun çok daha kolay bir şekilde atlatılması mümkün olacaktır.

 Burun revizyonu sonrası iyileşme süreci

           Burun revizyonu sonrası iyileşme süreci biraz daha zorlu olabilmektedir. İlk ameliyatta görülmeyen morlukların ve şişliklerin oluşması mümkündür. Bu süreçte biraz daha dikkatli olunmalı ve yorucu aktivitelerden uzak durulmalıdır. Bol bol dinlenmek iyileşme sürecinin hız kazanmasını sağlayacaktır. Revizyon burun estetiği operasyonu sonrasında dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise buz kompresidir. Bu tarz soğuk kompresler ameliyat sebep olduğu şişliklerin ve ödemin giderilmesine yardımcı olacağından kesinlikle ihmal edilmemeli ve özellikle ilk günlerde bol bol buz uygulaması yapılmalıdır.

 Burun revizyonu için sizi arayalım formunu doldurunuz !

4 Comments
 • Feyza Dayal

  mrb almanyada 2 amelyatimida (2014) ekim (2015) eylül ayni hastahanede oldum.
  1 nefes alma sorunum oldugu icin ve görsel olarak burnum hoşuma gitmedigi icin oldum. Gecirdigim 2 amelyatta güzel sonuçlanmadi memnun kalmadim kesinlikle. Sorum sizde Dora Hospital da yaptirirsam maliyeti nekadar olur ve 3 bi amelyat riskli olur mu ?

  24 Kasım 2017 05:11
  reply
 • Murat

  Nefes almada ve gece uyurken zorluk çekiyorum,6-7 yıl önce 2 defa kemik düzeltme ameliyatı oldum,beni sorun ve fiyat ile bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler

  24 Şubat 2018 13:02
  reply
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp