Burun Eti Ameliyatı

Burun Eti Ameliyatı Hakkında Merak Ettikleriniz İçin Bizimle İletişime Geçin!

 • İletişim numaranızı lütfen ülke kodunuz ile birlikte yazın!
  0
 • Adınız Soyadınız :*
  1
 • E- Mail Adresiniz :*
  2
 • Telefon Numaranız :*
  3
 • 4
 • Mesajınız;*something more
  5

Burun Eti Ameliyatı

Burun eti ameliyatı, burun eti olarak bildiğimiz, tıbbi ismi konka olan ve burun boşluğunda yer alan organın gereğinden fazla büyüyüp, nefes alma problemlerine yol açması sonucunda başvurulan bir yöntemdir. Konka hipertrofisi olarak tanımlanan rahatsızlığın ortaya çıkmasında pek çok etken vardır. Çeşitli ilhitaplı hastalıklar, alerjik reaksiyonlar, kullanılan ilaçlar, sigara kullanımı ve burun açıcı spreylerin uzun süre kullanımı gibi durumların yanı sıra estetik burun ameliyatları da bu soruna yol açabilir. Esasında estetik cerrahiden sonra ortaya çıkan durum Konka büyümesi değildir. Bu müdahaleden sonra burun kanallarının çapında daralma meydana geleceğinden, burun eti büyümese bile, bu çaptaki kanal için büyük kalabilmektedir. Bu durumda burun eti şişmesine benzer semptomların ortaya çıkması çok normaldir.

Burun Eti Ameliyatı Hangi Durumlarda Uygulanır?

Nefes almada zorluk çekilmesi durumunda çoğunlukla burun eti ameliyatı gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Zira çoğu zaman bu boyuta gelen burun etlerinin tedavisi ilaçlı tedavi ile mümkün olamamaktadır. Kaldı ki estetik ameliyatlardan sonra ortaya çıkan fiziksel sorunun bu şekilde tedavisi zaten mümkün değildir.

Burun eti ameliyatı genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılabilen, ağır olmayan bir cerrahi müdahale yöntemidir. Mutlak suretle uzman hekimler tarafından tam teşekküllü bir ameliyathane ortamında yapılması gerekir. Günümüzde operasyon Radyofrekans ve Lazer yöntemleri gerçekleştirilmektedir. Radyofreakans yönteminde dokuya gönderilen akım yardımıyla doku küçültülürken, lazer yönteminde kesim yapılarak dokunun küçültülmesi sağlanmaktadır.

Her iki durumda da çok kısa süren bir işlem olması sebebiyle, genellikle genel anestezi tercih edilmemekle birlikte, hastanın hassasiyeti dikkate alınarak hekimin onayı ile genel anestezi elbette yapılabilmektedir. Radyofrekans yöntemi için buna ihtiyaç duyulmamaktadır. Burun eti ameliyatı yapılırken, bıçaklı kesme yöntemi artık nerdeyse hiç kullanılmamaktadır. Gelişen teknoloji koşullarında bu operasyonu yapacak cihazlar hemen her hastanede bulunabilmektedir.

Burun Eti Ameliyatı ve Sonrası

Ameliyat sonrasında herhangi bir kanama olmayacağından, kısa bir komplikasyon gözleminden sonra hasta taburcu edilebilmektedir. Radyofrekans yöntemi hemen etki gösteren bir yöntem olmaması sebebiyle, birkaç defa uygulanabilirken, lazer tedavisi en etkili ve kesin sonuçları veren yöntemdir. Burun eti ameliyatı sağlayacağı konfor hesaba katıldığında, neredeyse hiçbir zorluğu olmayan cerrahi müdahalelerden birisidir.

[/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>