Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği operasyonu farklı tekniklerle gerçekleştirilebilir. Genel olarak kapalı veya açık burun estetiği operasyonu yapılmaktadır.

Burun Estetiği Operasyonları Nasıl Uygulanır?

Kapalı burun estetiği operasyonu burnun alt kısmında herhangi bir kesi olmadan içerideki kanatlardan girilerek yapılan bir operasyondur. Eğer kişinin burnunun ucunda problemi yok ise ve kişinin burnu uygun ise kapalı operasyon gerçekleştirilir. Açık teknik kişinin burnunda uç problemi olanlara yapılır. Kişinin ihtiyacına göre açık veya kapalı operasyon olması kişi ile belirleniyor.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır?

Burun estetiği ile burnun tepeden tırnağa her şeyini değiştirebilirsiniz. Burun kemeri varsa burun kemeri alınır. Genişse daraltma yapılabilir. Dar ise genişletilebilir. Uzunsa kısaltılabilinir veya kısa ise uzatılabilir. Basık bir burnun basıklığını giderebilir veya çıkık bir burnu biraz daha basık hale getirebilirsiniz. Burun estetiği gelişen teknoloji sayesinde açık veya kapalı olarak yapılır. Kişinin istek ve beklentilerini karşılayacak şekilde bir operasyon hazırlanarak kişiye anlatılıp operasyon yapılır.

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Burun estetiği sonrası iyileşme operasyon genel anestezi altında yapılır. Hasta uyur, uyandıktan sonra ciddi bir ağrı ya da sancısı olmaz.  Nefes alabilir çünkü eskiye göre artık burun estetiği operasyonlarından tampon kullanılmamaktadır. Operasyon sonrası burun estetiği ikinci ve üçüncü gün hafif şişlik ve morluk olacaktır. Bu şişlik ve morluk iyileşme süreci içerisinde normaldir. Operasyondan bir hafta sonra bu şişlik ve morluklar büyük oranda azalacaktır. Operasyondan hemen sonra kişi günlük yaşamına geri dönebilmektedir. Dört ile altı ay arasında kişinin gözlük kullanmaması gerekmektedir. Burun estetiği operasyonlarında tam anlamıyla bir yıl sonunda iyileşme sağlanır.

Burun Estetiği İle İlgili Ne Tür Düzeltmeler Yapılabilir?

Burun kemeri düzeltilebilir. Burun geniş ise daraltılır, dar ise genişletilebilir. Uzun ise kısaltılır, kısa ise uzatılabilir. Projeksiyon olan bir burunsa geri alınabilir veya basık bir burun ise öne alınabilir. Burun kanatlarını daraltabilirsiniz. Kanatlardaki ovalliği düzeltebilinir. Burun ucu düşük ise burun kaldırılabilir. Nefes alma ile ilgili bir takım sorunları çözmek mümkündür.

Burun Estetiği ile İlgili Merak Ettiğiniz Herşey için Bizimle İletişime Geçin!65 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>