Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

burun ameliyatı

Burun Ameliyatı Kimlere Yapılmalıdır.

Burun Ameliyatı Kimlere Yapılmalıdır.
Bu yazıya oy ver

Burun Ameliyatı Kimlere Yapılmalıdır.

İçinde bulunduğumuz son on-on beş yıl içinde estetik operasyonların sayısı oldukça artmıştır. Birçok insan, vücudunda görünümünden memnun olmadığı bölgeleri, çeşitli estetik operasyonlarla daha güzel bir hale getirmek istemektedir. Bu operasyonlar sayesinde, vücudundaki bir ya da birkaç noktadan dolayı mutsuz olan insanlar, vücutlarıyla daha barışık ve daha mutlu halde yaşamlarını sürdürebilmektedir. Günümüzde en çok yapılan estetik operasyonların başında burun estetiği gelmektedir. Burnunun büyüklüğünden, şeklinden, ucundan veya kemik yapısından memnun olmayan birçok insan bulunmaktadır ve bu sorunların çözümü için farklı burun ameliyatı seçenekleri mevcuttur. Tıp ve özellikle plastik cerrahi alanındaki en son teknolojik gelişmelerle birlikte, burun estetiği son derece risksiz bir hal almıştır ve burun ameliyatı geçiren insanların çok büyük bir çoğunluğu, operasyonlardan son derece memnun kalmıştır.

Operasyondan Önce Bilinmesi Gerekenler

Burun, vücudumuzda işlev bakımından en önemli organlardan biridir. Bu yüzden burun estetiği olacak birçok kişi, gireceği ameliyatın belli riskler taşıyıp taşımadığını, ne kadar sürdüğünü, burun ameliyatı öncesinde ve sonrasında neler olduğunu bilmek istemektedir. llk olarak bilinmesi gereken, burna yönelik yapılacak operasyonlarda bir yaş sınırı olduğudur. Kadınlar 17, erkekler 18 yaşına bastıktan sonra burunlarından estetik operasyon geçirebilirler. Daha öncesi vücut sağlığı açısından zararlıdır. Operasyonun genel olarak iki metodu vardır. Açık ameliyat ve kapalı ameliyat. Ameliyatın hangi yöntem kullanılarak yapılacağı, hastanın operasyon öncesinde yapılan muayenesinde, doktor tarafından belirlenir. Genel olarak, burun ameliyatı 1-3 saat arasında sürmektedir. Operasyon tamamlandıktan sonra, hastanın burun içine silikon tampon, burnunun sırtınaysa alçı yerleştirilir. Bunun sebebi hem ameliyat olduktan sonraki erken dönem içinde oluşacak şişlikleri en aza indirmek hem de burnun yeni şeklinin tam olarak oturmasını sağlamaktır. Hastalar ameliyattan sonraki gün taburcu edilir. Hastadaki dikişler 6. ve 7. gün alınır, altı ise 7. veya 8. gün çıkartılır. Ameliyattan sonra eğer morluk ortaya çıkarsa (tamamen normal bir durumdur) iki hata içinde tamamen kapanır. Burun, altı ay ile bir yıl arasındaki bir sürede yeni şeklini tam anlamıyla kazanmış olur.

Ameliyattan Sonra Burnum Nasıl Olur?

Birçok insan ameliyattan sonra burnunun görünümünün nasıl olacağını merak etmektedir. Bundan yıllar önce, burun estetiği olan birçok insanın en büyük sorunu, burunlarının estetik operasyondan sonra çok hareketsiz olmasıydı. Burun, sağlıklı bir vücutta yüzdeki mimiklerle birlikte hareketlenir. Burundaki bu hareketlilik, sadece daha güzel bir görünüm sağlamakla sınırlı değildir. Aynı zamanda, gece uyurken, nefes alırken kolaylık sağlar. Yeni gelişen burun estetiği yöntemleri sayesinde, eskiden karşılaşılan bu hareketsizlik problemi ortadan kalkmıştır. Dinamik rinoplasti adı verilen yöntem sayesinde, hastaların burnu hareketli bir duruma gelmektedir. Böylece hastalar gülerken, yüz üstü yatarken, ağlarken ya da diğer mimikler sırasında rahatsız olmaz ya da öpüşürken veya selamlaşırken burnunuz karşınızdakine batmaz ve rahatsız etmez. Bu yüzden burun ameliyatı olacak birçok kişi, dinamik rinoplasti yöntemini tercih etmektedir. Bu operasyon hakkında şüpheye düşmeniz veya korkmanız gereken hiçbir şey yoktur.

Dinamik rinoplasti öncesi, kişinin burnunun farklı açılardan ve farklı mimikler yaparken fotoğrafları çekilir, hatta burun ucu için videolar da alınabilir Burun ucunun nasıl bir duruma geleceği, yapılan analizlere göre kararlaştırılır ve ameliyat sırasında, burnun kolay hareketini sağlamaya yönelik dikişler atılır. Bu sayede, burnundan estetik operasyon geçirecek birçok kişinin en büyük korkulu rüyası olan burnun kaskatı ve hareketsiz kalması ihtimali ortadan kalkar. Burnunuz en doğal formuna kavuşur. Böylece ameliyat sonrası burnunuzla ilgili bir problem yaşamazsınız.

Burun estetiği randevu için sizi arayalım formunu doldurunuz !

8 Comments
 • meraba bilgi almak istiyorum burun ameliyatı hakkında istanbula gelmeyi düşünüyorum 8 günlüğüne ameliyatı gerceklestirebilirmiyim 8 gün içinde tekrar seyahat edebilirmiyim falan? yurtdışında kalıyorum ve tatil için istanbulu düşünüyoruz bu noel tatilimde

  23 Kasım 2017 07:11
  reply
 • meraba bilgi almak istiyorum burun ameliyatı hakkında istanbula gelmeyi düşünüyorum 8 günlüğüne ameliyatı gerceklestirebilirmiyim 8 gün içinde tekrar seyahat edebilirmiyim falan? yurtdışında kalıyorum ve tatil için istanbulu düşünüyoruz bu noel tatilimde

  23 Kasım 2017 07:11

  23 Kasım 2017 07:11
  reply
 • Bulent kilic

  Fiyat bilgisi litfen burun ameliyati icin

  10 Aralık 2017 11:12
  reply
 • demet

  Merhaba ben burun ameliyati olmak istiyorum. Yurtdisinda kaldigim icin belirli bir süre tam net 7 gün durabilirim bu aceba yeterlimi? Ve fiyat konusunda bilgi alabilrsem cok menmun olurum.

  2 Ocak 2018 01:01
  reply
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp