Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

Boyun germe

Boyun Germe

Boyun Germe
Bu yazıya oy ver

Boyun Germe

Bayanların en sık şikayetçi oldukları estetik görünüm dekolte bölgesindeki kırışıklıklardır. Estetik boyun germe ameliyatları esnasında gıdı olarak adlandırılan çene altı bölgesinde yaşanan sarkmalar toparlanır. Boyun estetiği operasyonları tek başına gerçekleşebileceği gibi yüz germe operasyonuyla da birleştirilebilir. Bu bölgeye özel üretilen dolgu maddeleri kullanılarak kırışıklıklardan kurtulmak da mümkündür.

Boyun Germe Estetiği Nasıl Uygulanır?

Estetik boyun germe operasyonlarının mutlak suretle uygun donanıma sahip bir hastanede yapılması gerekir. Genel anestezi altında gerçekleşecek olan operasyon yaklaşık olarak 2 saat sürer. Boyna yerleştirilen drenin kullanım amacı biriken kanın rahat bir şekilde transfer edilmesinin sağlanmasıdır. Drenin alınmasının ardından hasta hastaneden ayrılabilir.

           Boyun estetiği ameliyatı sırasında çene altından da giriş yapılmışsa bölgede bandaj uygulaması yapılır. Bu bandajın kalma süresi hekimin kararına bağlı olarak 1 haftaya kadar uzayabilir. Ameliyat sonrasında bölgede; gerginlik hissi, uyuşukluk, ağrı, ödem ve morarma görülebilir. Ağrı rahatsız edeci değildir. Ancak tedavi sürecinde ağrı kesici ilaçlar kullanılarak kontrol altına alınabilir. Ameliyatın ardından 3 gün sonra uçakla yolculuk yapılabilir.

           Boyun germe operasyonlarından sonra görülen ödem ilk 10 gün içerisinde gözle görülür şekilde azalır. Cilt yüzeyindeki iyileşme süreci 6 ay içinde tamamlanır. Şişliğin hızlı bir şekilde düzelmesiyle beraber ilk haftalarda derideki gerginlik hissi ve uyuşukluk hızla azalır. Morarmaların kaybı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Hassas bünyeli kişilerde süreç 15 güne kadar uzayabilir. Boyun estetiği sonrasında çene ile boyundaki birleşmişlik yerini genç bir görünüme bırakır.

Gelişen Estetik Cerrahi Sayesinde Sarkık Boyun Görünümüne Son!

Bölgede yapılan ufak operasyonlarla büyük değişimler yakalanabilir. Boyun bölgesindeki dolgun görünümün sebebinin fazla yağ olması halinde liposuction uygulaması yardımıyla fazla yağlar tamamen alınır. Boyun estetiği uygulamaları kişinin ihtiyaçları göz önünde tutularak şekillenir. Kas ve deri gevşemesinin çok yoğun yaşandığı durumlardaysa kulak arkasına yapılan 1-2 cm’lik kesilerle boyun askı işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemi ortalama olarak yarım saatte sonlandırılır.

           Boyun germe amaçlı olarak cerrahi olmayan yöntemler de uygulamaya alınabilir. Thermage ya da Monopolar radyofrekans sistemi uygulaması en çok kullanılan teknolojiler arasında sayılabilir. Bu uygulamayla; gıdı bölgesinde yer alan kolajen lifler ısıtılır. Cildin dış yüzeyinin gerginleşmesini ve sıkılaşmasını sağlayan uygulamayla altı aylık süre içinde sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşulabilir. Bu işlemin süresi maksimum 45 dakikadır ve sonuçları 4 ay içinde gözle görülür hale gelir. Uygulamanın ardından ciltte sadece hafif bir kızarıklık oluşur.

Yaşla Birlikte Görülen Bollaşma ve Sarkmalar

Yaş ilerledikçe yüzde ve boyun derisinde görülen bollaşma ve sarkmalar, bölgedeki estetik görünüm üzerinde olumsuz etkiler yaratır. Boyun estetiği çözümlerine duyulan ihtiyaç tam da bu aşamada ortaya çıkar. Sorun yaşlılığın dışında; çok sık aralıklarla kilo alıp verenlerde ve alt çenesi küçük olanlarda da sıklıkla görülür. Özellikle kilolu bayanlarda deri bollaşmasına çene altındaki gıdı oluşumu da ilave olur.

           Boyun estetiği ameliyatına karar verme aşamasında; hastanın yaşı ve cildinde yaşadığı sorunlar dikkate alınır. Göz ve alındaki derin kırışıklıklar, gülme çizgilerinin belirginleşmesi, çene köşelerinde deri bolluğu ve boyundaki kaslarının gevşemesi ameliyat için yeterli görülen estetik sorunlar arasında sayılabilir. Gerekli hallerde yüz, göz kapağı ve boyun germe işlemleri bir arada uygulanabilir.

           Boyun germe operasyonundan önce kanamayı arttırma ihtimali olan ilaçların kesilmesi tavsiye edilir. Sigara ve alkol kullanımı da 3 hafta önce sonlandırılmalıdır. Saçlar ameliyattan sonra 1 ay süreyle boyanamaz. Saçların süreç içerisinde uzun olması pansuman izlerinin gizlenmesi açısından avantajlar sağlar.

Boyun germe estetiği için sizi arayalım formunu doldurunuz !

 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp