Botulinum toxin tip A (Botox®) Terleme Tedavisi

Terleme tüm sağlıklı insanlarda olması gereken vücudun su, tuz ve ısı dengesini sağlayan fizyolojik bir olaydır. %65`i su olan vücudumuz için terleme, metabolizmamızın sağlıklı çalıştığının ifadesidir. Ancak terbezlerinin aşırı çalışmasına bağlı olarak, deri yüzeyine salınan terin miktarının artması

, bazı zamanlarda gündelik yaşamı etkileyecek derecede fazla ve rahatsız edici olabilir.Normalde bir insan terleyerek günde 500 cc civarında sıvı kaybeder, vücudun bu miktardan daha fazla sıvı kaybetmesi ise AŞIRI TERLEME olarak nitelendirilir. Terden en çok etkilenen bölgeler; ter bezlerinin yoğun olduğu eller, koltuk altları ve ayaklardır.

Bütün hastalıklar araştırılıp terlemenizin herhangi bir hastalık ile bağlantısı yok ise botox uygulaması yaptırabilirsiniz.Terlemeyi engellemek için koltuk altlarına en ince enjektörler ile botox uygulamasını sadece 5 dakikada yaptırabilirsiniz.

Sadece klinik ve hastane ortamında uygulanabilen (Botox®) ‘dan sonra yaklaşık 7 ile 9 ay terleme problemizin yok olduğununu göreceksiniz.

Aşırı terleme problemini yaygın ve bölgesel olarak iki grupta ele alabiliriz.

Yaygın tip aşırı terleme: sıcak, stres ve hastalıklar nedeniyle oluşabilir.

Bölgesel tip aşırı terleme: En sık görülen ve sorun olan terleme tipi, psikolojik streslere bağlı olan ve özellikle avuç içi, ayak tabanı, koltukaltı ve kasıkta görülen tiptir.

Genel olarak terleme, kış aylarında daha az rahatsız edici olmaktadır. Bunun dışında tiroid bezinin aşırı çalışması, insülin gibi ilaçlar, şeker hastalığı, bir takım infeksiyonlar, böbrek üstü bezinden kaynaklanan bazı hastalıklar, şişmanlık, ağır psikiyatrik hastalıklar ve bazı kanserlerin tedavisinde kullanılan ilaçlar aşırı terlemeye yol açabilmektedir.

Günümüzün modern tedavi yöntemleriyle aşırı terlemede rahatlıkla kontrol altına alınabilir. Tedaviye başlamadan önce,aşırı terlemeye yol açan neden tespit edilir. Terleme sorunu olan kişinin kilosu inceleniyor, kullandığı ilaçlar gözden geçiriliyor. Menopozda olup olmadığı araştırılıyor. Dikkat edilen bir başka nokta da, sorunun tiroid bezinden ya da böbrek üstü bezlerinden kaynaklanıp kaynaklanmadığıdır. Eğer bu tür sorunlar saptanmazsa, sempatetik sinir sisteminin aşırı çalıştığına karar veriliyor.

Tedavide ilk olarak tedavi yaklaşımları uygulanıyor. Bazı kişilerde sempatetik sinir sisteminin çalışmasını azaltmak ve böylece da aşırı terlemeyi önlemek için ilaç tedavisi uygulanıyor. Psikoterapi de strese bağlı terlemenin kontrol edilmesinde kullanılan bir yöntemi oluşturur. Bu tedavilerle sonuç alınmazsa, (Botox®)  uygulaması yapılmaktadır..

(Botox®) Allergen inc şirketinin tescilli ürünüdür…

Hızlı arama: Yağ enjeksiyonu dolguBotoxYağ enjeksiyonuTerleme tedavisiBotox nedir, Estetik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>