Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

botox ile terleme

Botox İle Terleme Tedavisi

Botox İle Terleme Tedavisi
5 (100%) 5 votes

Botox İle Terleme Tedavisi

Terleme, insan ilişkilerinin olumsuz etkilenmesine neden olur. Sosyal fobiye neden olan bu durum terleme tedavisi uygulamalarıyla ortadan kaldırılabilir. Kıyafetlerin koltuk altının sürekli ıslak olması yaz mevsiminden nefret edilmesine neden olabilir. Ya da ellerin ıslak denecek kadar çok terlemesi yani girilen ortamlarda ciddi dezavantajlar yaratabilir.

Terleme belli durumlarda normalden daha fazla olur. Bu süreçte insanların hayatı olumsuz olarak etkilenebilir. Kişinin kıyafetlerinde de bozulmaya yol açan terleme, aynı zamanda kötü bir kokunun oluşmasına neden olur. Sorunun kişinin hem sosyal hem de özel hayatını etkilemesine “aşırı terleme” denebilir. Aşırı terleme en çok 16-27 yaş arasında görülür. Yapılan çalışmalar aşırı terleme sorunuyla baş edenlerin sayısının %6 civarında olduğunu ortaya koyar.

Terleme Nedir? İnsanlar Neden Terler?

Vücudun su, ısı ve tuz dengesi terlemeyle sağlanır. Sağlıklı insanlarda sadece olması gerektiği kadar terleme kişilerin kontrolü altında olan bir durum değildir. Gelişen tıp teknolojileri botox uygulamaları yardımıyla terlemenin bir sorun olmaktan çıkmasına yardımcı olur.

Ter, normal şartlar altında renksiz ve kokusuz bir vücut salgısıdır. Bakterilerin neden olduğu kötü kokular özellikle koltuk altı gibi kapalı alanlarda kendini daha hızlı ve net olarak ortaya koyar. Aşırı terlemenin nedenleri arasında;

* Uyarıcı ilaçlar,

* Stres,

* Heyecan,

* Kan şekerinde yaşanan değişiklikler,

* Tiroid bezinde aşırı çalışma,

* Menopoz ve

* Kullanılan hormon ilaçları gösterilebilir.

Terleme, cildin aynı zamanda nemlendirilmesi ve vücut ısısının sabitlenerek toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Bu doğal sürecin fazlalığı kişilerin ciddi sıkıntılar yaşamasına neden olur ve terleme tedavisi zorunlu hale gelir. Terleme önleyici olarak tavsiye edilen kozmetik ürünler arasında yer alan deodorantlar, pudralar ve kremler sorunun tam olarak çözüme kavuşmasını sağlayamaz. Buna karşılık botox uygulamalarıyla ter sorunundan uzun süreli olarak kurtulmak mümkün olabilir.

Terleme Tedavisi Olarak Botox Uygulamaları

Yaklaşık olarak yarım saat içinde tamamlanan botox uygulamaları; koltuk altı, ayak tabanı ve avuç içi için istenen sonuca ulaşılmasını sağlar. Uygulamanın yapılmasında önce bölgeye iyot-nişasta testi yapılır. Bu testin amacı aşırı terlemeye neden olan bölgelerin doğru bir şekilde tespit edilebilmesidir.

Belirlenen bölgelere uygulanan botox ilacı özellikle koltuk altında diğer bölgelere nazaran çok daha zahmetsiz bir şekilde sonuçlanabilir. El ve ayak tabanı terleme tedavisi hafif ağrılı olabileceği için uygulama esnasında kısa süreli anestezi kullanımı uygun olacaktır. Terleme işlevinin tamamen ortadan kalktığı uygulamalar sayesinde sosyal bir rahatlama yaşanır.

Botox uygulamalarının etkisinin geçici olması sebebiyle 6-8 aylık periyotlarda tedavinin tekrar edilmesi gerekebilir. Özellikle bahar ve yaz aylarında artış gösteren uygulama talepleri kişinin ihtiyaçları dikkate alınarak bir yıl içinde 2 ya da 3 kez tekrarlanarak tersiz günlerin konforu 365 güne yayılabilir. Son derece basit bir şekilde günlük rutinlere dönülecek olan uygulamalar sayesinde terlemeden kurtulmak mümkündür.

Kimler Botox Yaptırabilir? Kimler Yaptıramaz?

           Terleme tedavisi için kullanılacak botox uygulamaları 18-65 yaş aralığındaki sağlıklı bireylere uygulanabilir. Tedavinin faydalarının net bir şekilde görülmesi 4 günü bulabilir. Buna karşılık; hamileler, emziren anneler, ciltte enfeksiyonu olanlar, nörolojik rahatsızlıklar yaşayanlar, antibiyotik kullananlar, romatoid hastaları ve bağışıklık sistemi zayıf olanlar botox uygulamalarında faydalanamazlar.

Aşırı terleme tedavisi için uygulanacak olan botox enjeksiyonunun bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Botox uygulaması yapılarak koltuk altı, avuçiçi ve ayak tabanında görülen sorunlar kontrol altına alınır. Bu bölgelerdeki terlemenin önlenmesi sağlık açısından herhangi bir olumsuz sonuç yaratmaz. Aşırı terleme tedavisinde cerrahi operasyonlar da uygulanabilir. Bu yöntemle ter bölgesindeki bezlerin çıkarılması sağlanır ve terlemeye neden olan sinirler bloke edilir.

Botox ile terlemeye artık son randevu için formlarımızı doldurunuz !

2 Comments
  • Aşırı ellerim ve ayaklarım terliyor

    11 Nisan 2018 22:04
    reply
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp