Bacak İçi Germe

 Bacak İçi Germe Estetiği

Bacak içi germe Aşırı kilo alma ve kilo verme ve ayrıca yer çekimine bağlı bacak içinde sarkma tarzında şekil deformesi oluşur. Deformeyi gideren estetik girişimin yağ alma ve sarkmayı giderme ünvanı ‘thigh lift’ veya bacak içi germe adı verilen estetik cerrahi operasyonudur. Deformenin derecesine göre uygulanan yöntem değişir. Genelde liposuction (liposakşın) ile kombine edilir. Ameliyat izleri ise yine deformenin derecesine göre kasık hattı veya bacak içinde gizli kalır.

Bacak İçi Germe Estetiği Ne Kadar Sürer?

Bacak içi germe estetiği ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılır, süresi deformeye göre 1-2.5 saat sürer. Hastanede kalış süresi bir kaç saat veya 1 gecedir. Bacak içi germe estetiği ameliyatından 3-5 gün sonra işe dönülebilir veya uçak yolculuğu yapılabilir.

Bacakların üst kısmı kilo alıp verme, yaşlanma, doğumlar gibi nedenlerle gerginliğini kaybeder, uyluk iç kısmında gevşeme ve sarkmalar meydana gelir. Bu sarkma ve düzensizlikler ileri derecede ise bacak (uyluk) germe estetiği ameliyatı yapılır.

Bacak İçi Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacak içi germe estetiği genellikle genel anestezi altında diğer ameliyatlar ile birlikte yapılabildiği gibi, lokal anestezi ile de yapılabilir. Bacak içi germe ameliyatı sonrası aktiviteleri 2-3 hafta kısıtlamak gerekir.
Bacak içi germe estetiği sonucu kasık bölgesinde oluşan izler önemlidir. Çoğu zaman bikini ya da mayo içinde saklanacak gibi yapılsa da zaman içerisinde yer çekimine bağlı olarak birkaç cm aşağı inebilir.

Kasık bölgesinden arkaya doğru yapılan kesi ile elips şeklinde deri ve yağ dokuları çıkartılır. Sonra dokular karşılıklı getirilerek dikilir. Dikiş hattı kasık bölgesi gibi doğal nemli ve kontaminasyona açık bir bölgede olduğu için yara iyileşme problemleri olabilir. Bacak içi germe estetiği ameliyatı kararı kadar bacak içi germe estetiği ameliyatı sonrası, bakım ve tedavisi de önemlidir. Eriyebilen dikiş materyalleri tercih edildiğinden dikiş almaya gerek yoktur.

Bacak İçi Germe Estetiği Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin!5 Comments

 • Nurcan **** says:

  mrb benim sorunum basen kısmımın çok geniç olması buda beni aşırı derecede rahatsız ediyor.Basen kısmm normal olsa çok daha iyi olurum.

 • Mercan **** says:

  Merhaba, ben Berlinden yaziyorum. Bir kac sorum olacakti. Ben son 3 ayda 13 Kilo verdim ve Bacaklarimdan ne yazikki veremiyorum. Aldirmayi düsnüyorum cunku cok kalinlar. Yazin Istanbula izine gelicem ve yaptirmadan önce bir kac estetikciye sormak istedim. Sizde fiyatlar nasil? bide hangisinin dogru oldugunuda bilemiyorum gerdirmekmi daha faydali yag aldirmakmi? benim ettim cok sert ve sarkmiyor gerdirmenin bi anlami varmi? sadece cok kalinlar incelmesine istiyorum. Ve bi sorum daha olacakti 3 sene önce estetik amiliyati oldum burnumdan ne yazikki yapamadilar burnum yamuldu= eger hem bacaklarimi ve burnumu yaptirirsam sizde bana kaca maal olur? simdiden tessekkürler iyi günler

 • Meltem **** says:

  Merhaba, ben 50 kilo verdim ve bacak arasinda cok sarkma var. Temmuz ayinda Istanbula geliyorum. Acaba doktorla gorusmek icin bir randevu alabilirmiyim ve bacak içi germe estetiği fiyatı ne kadar?

 • Sema says:

  Mrh, hamilelikte bacaklarimda cok kilo aldim ve geri kilo verdikten sonra gevseme ve sarkmalar olustu. Fiyatini bildirirseniz cok sevinirim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>