Alın Germe Estetiği

 

Alın Germe Estetiği

Diğer tüm estetik girişimlerde olduğu gibi, alın germe estetiğinde de genel sağlık durumunun iyi olması ve gerçekçi beklentiler ön koşuldur. Plastik cerrahiniz alın germe operasyonu gerçekleştirdiğinde ve cildin fazlasını uzaklaştırdığında, alındaki kırışıklık çizgileri ve kaşların yapısı değişecektir. Gerektiğinde cerrahiniz çatık kaslara neden olan kaşların bir bölümünü de zayıflatacaktır.

Alın germe estetiğinde sonuç daha yumuşak kaslar ve daha genç bir görünümdür. Eğer alın germe sonunda ne olacağını görmek istiyorsanız her iki elinizi kaşlarınızın ve gözlerinizin yanlarına koyun ve cildi yukarıya doğru gerin. Alın germe estetiği, kaşlarında düşüklük ve göz kenarlarında yığılmalar olan hastalar da faydalıdır. Genellikle kırklı ellili yaslarda uygulanırsa da bazı hallerde daha genç kişilerde de gerekebilir.Kesiler izler saçlı derinin içine ve bazen saçlı deri çizgisine yerleştirilir. Alın germe estetiğinde plastik cerrahiniz sizin durumunuz için en iyi seçeneği size sunacaktır.

Alın Germe Ameliyatına Karar Vermek

Alın germe estetiğinde plastik cerrahinizin seçimi çok önemlidir. Muayene esnasında cerrahiniz yüzünüzü, derinizin yapısını ve saçlı deri çizginizi inceleyecektir. Tıbbi özgeçmişiniz sorgulanacak ve girişimin risklerini arttırabilecek sağlık sorununuzun olup olmadığı araştırılacaktır. Alın germe estetiğinden dolayı ortaya çıkabilecek sorunlar detaylı olarak anlatılacaktır.

Alın germe estetiği yaptırma kararı alındıktan sonra plastik cerrahiniz uygulanacak cerrahi tekniği, anestezi şeklini, hangi hastanede alın germe estetiği yapılacağını, riskleri ve girişimin bütçesini size söyleyecektir.

Alın Germe Ameliyatı

Mevcut ameliyat yöntemleri arasındaki en belirgin fark kesilerin yerleri ve uzunluklarıdır. Orijinal teknikte koronal kesi kullanılır ve saçla deri arasındaki doğal çizginin 5 santimetre arkasındadır. Buna alternatif diğer bir kesi tam saçlı deri çizgisi üzerindedir. Bu kesinin izleri güzel iyileşmekte ve avantajı saç deri çizgisini istendiğinde yukarı yada aşağıya kaydırabilmektedir.

En yeni teknik endoskopik alın germe ameliyatıdır. Bir iki santimetrelik birkaç kesi saçlı derinin içine yerleştirilir. Bir kamera ve monitör yardımıyla çalışılır ve his kaybını en aza indiren minimal bir tekniktir.

Alın germe ameliyatı genellikle bir buçuk ila iki saat sürer ve hasta ameliyat sonrası kısa bir dinlenmeden sonra eve gidebilir.

Alın Germe Ameliyatı  Sonrası

Girişimden sonra alında morluklar ve sislikler görülebilir. Bazı hastalarda şişlik göz çevresi ve yanaklara da yayılabilir. Ödemi yani şişliği azaltmak için başın yüksekte tutulması önerilir. Soğuk kompresler de faydalı olacaktır. Alındaki keçelenme ve batma hisleri zamanla azalacaktır. Dikişler, alın germe ameliyatından 7- 8 gün sonra alınır. Basınızın çevresindeki baskılı pansuman ertesi gün çıkarılır. Cerrahinizin normal hayatınıza dönünceye kadar ki isteklerine uymanız önemlidir ki bu süreç genelde on günü geçmez. Daha sonraki dönemde de ağır beden aktivitesi kısıtlanır. Morluklar fondöten ile kapatılabilir.

Yüz gençleştirmede yüzde belirli bir armoni sağlamak için alın germe “alın germe ameliyatı genellikle göz kapağı estetik ameliyatları ve yüz germe”yüz germe ameliyatları ile birlikte yapılır.

Özgüveninizi kötü etkileyen yüzdeki yaslanmaya ait erken değişiklikler plastik cerrahlar tarafindan düzeltilebilir. Nasıl ve hangi yasta hissediyorsanız belki de öyle görünmenize yardımcı olabilir.

Sağlık sigortanız alın germe  ameliyatını kapsamaz. Ancak görmeyi kısıtlayan fonksiyonel sonuçlara yol açmışsa sağlık sigortanızca tümüyle ya da kısmen karşılanabilir.

 • İletişim numaranızı lütfen ülke kodunuz ile birlikte yazın!
  0
 • Adınız Soyadınız :*
  1
 • E- Mail Adresiniz :*
  2
 • Telefon Numaranız :*
  3
 • 4
 • Mesajınız;*something more
  5
[/vc_column][/vc_row]

16 Comments

 • sifa **** says:

  Alin germe kas kaldirma yaptirmak istiyorum. Goz kapaklarimda fazlalikta var. 39 yasinda bayanim. Alerjik rahatsizligim var ilac alerjisi toz ve Polen alerjisi. Risk ve fiyat bilgilerini gonderirmisiniz. Tskler.

 • serpil **** says:

  göz kapaklarim düşük yuzumde hep yorgun mutsuz bir ifade var hasta gibi duruyor suratim makyajsiz cok kötü oluyorum

  • enes **** says:

   iyi günler ben 24 yaşındayım iki kaşımın arasında dikey bi çizgi var şakak germe amelyatı ve fiyatı hakkında bilgi almak istiyorum isterseniz alnımın resmini çekip yollayabilirim

   • emre **** says:

    O sorun bende de var aynı şekilde bende düşünüyorum. Gönderinize baktım 2 ay kadar olmuş bi bilgi alabildiniz mi ?

 • Ebru **** says:

  Iyi günler.ben eşim adına bilgi almak istiyorum alın karışıklığı çok fazla ve derin göz kapakları sis .Avusturyada yaşıyoruz ameliyat ve fiyat konusunda bilgi alabilir miyiz Teşekkürler

 • ozay **** says:

  Burun ameliyatı ve alın germe operasyonunun fiyatını öğrenmek istiyorum

 • Mehmet **** says:

  Slm hocam ben alin germe amaliyati olmak istiyorum.Acaba fiyati ögrenmek mümkünmü.Teşekürler

 • Hatiqe says:

  IYI GUNLER
  44 yasindayim Alin germe ameliyati olmak istiyorum .fiyat bilgisi almak mumkunmu

 • Hatiqe says:

  slm
  alin germe ameliyati istiyorum ,fiyatini ögrenmek mumkunmi?

 • emre says:

  kaşlarım düşük yuzumde yorgun mutsuz bir ifade var hasta gibi duruyor alın germe ve kaş kaldırma ameliyatı olmak istiyom riyatı öğrenebilirmiyim

 • Murat Yagshi says:

  Merhaba
  Ben Turkmenistandan yaziyorum. Iki kasimin arasi cok yakin birde citik duruyor. Alin kaldirma ameliyati arkali kaslarin baslangicini biraz yukari kaldirmak ve arasini acmak mumkinmi? Eger evet ise fiyatini ogrenebilir miyim.

  • admin says:

   Merhaba Murat bey. Tabi ki mümkün ancak öncelikle sizden bir kaç fotoğraf rica ediyoruz. Lütfen web sitemizde bulunan iletişim formları aracılığı ile bize numaranızı yazın. Sizi arayalım.

Comments are now closed.