Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

boyun germe estetiği

Boyun Germe Estetiği

Boyun Germe Estetiği
Bu yazıya oy ver

Boyun Germe Estetiği

Kadın erkek birçok kişinin rahatsızlık duyduğu durumlardan ilki kırışıklıklardır. Kırışıklıklar kişinin yaş aldığının en net göstergesidir. Kişinin gerçek yaşını ortaya koyan kırışıklıklar beraberinde sarkmaları ve gevşeme problemini de getirecek ve kişi olduğundan çok daha yorgun görünecektir. Kırışıklar kişinin yüz gerginliğini azaltacak ve eskiden sahip olunan cilt zamanla kaybolacaktır. Tüm bunlar yer çekiminin etkisi ile ortaya çıkan yaygın problemlerdir. Fakat kırışıklık ve sarkma problemler yalnızca yüz bölgesinde oluşmayacaktır. Boyun bölgesi de en az yüz kadar kırışacak ve gevşeyerek sarkmaya başlayacaktır. Birçok kadının yaptığı en büyük hata boyun bölgesini es geçmektir. Günlük bakıma dahil edilmeyen boyun bölgesi yüze oranla çok daha kolay bir şekilde kırışacak ve kişinin yaşını ele verecektir. Bu sebeple günlük cilt bakımı sırasında boyun bölgesi de önemsenmeli ve erkenden kırışmaması için özen gösterilmelidir. Boyun kırışıklıklarının giderilebilmesi için pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Boyun germe estetiği buna en iyi örnektir.

Boyun germe estetiği boyun bölgesinde var olan kırışıklıkları, çizgileri ve sarkmaları aynı anda giderecek ek tedavi yöntemidir. Bu sayede kişinin boyun bölgesi yeniden genç ve gergin görünecektir. Her anlamda avantajlı olan boyun germe operasyonu ile ilgili merak edilen pek çok soru bulunmaktadır. Bu sorulardan en popüler olanı operasyonun nasıl yapıldığı ya da riskli olup olmadığıdır. Boyun germe estetiği operasyonu diğer cerrahi germe operasyonları ile aynı amaca hizmet etmektedir. Bölgenin gerilmesi ile cildin daha genç görünmesine yardımcı olan bu ameliyat bazı riskler içerse de bu risklerin oluşması ihtimali son derece düşük olmaktadır. Estetik ameliyat doğru ellerde yapıldığında hiçbir sorun yaşanmayacak ve kişi günlük hayatına kolaylıkla devam edecektir.

 Germe estetiği operasyonu nasıl yapılır?

           Boyun germe estetiği operasyonu özel estetik cerrahlar tarafından yapılan önemli bir operasyondur. Bu operasyon temelde yüz germe estetiği operasyonu ile benzerlik göstermektedir. Operasyon içi ilk olarak kişinin boyun bölgesi incelenecek ve sarkmanın boyutları tespit edilecektir. Ameliyatın boyutu incelemeden sonra belirlenecek ve kişi daha sonra ameliyata alınacaktır. Boyun germe estetiği ameliyatı yapılırken germe işlemi arka kısımda kalacak şekilde yapılacak ve fazlalık olan boyun derisi alındıktan sonra geri kalan kısım arkaya doğru gerilecek ve dikilecektir. Bu sayede dikişler arka kısımda kalacak ve kolay kolay görünmeyecektir. Hem boyun çizgilerini gideren hem de yaşlılıktan kaynaklı olarak oluşan boyun sarkmalarını büyük oranda gideren boyun germe ameliyatı genel anestezi yardımı ile yapılacak ve ortalama 1 saat kadar sürecektir. Boyunu daha ince ve biçimli gösteren bu ameliyat sayesinde boyun kısmı gerilecek ve çok ekstrem durumlar olmadığı müddetçe bir daha sarkmayacaktır. Bu tarz şikayetleri olan kadın ve erkeklerin alanında uzman olan estetik cerrahlara başvurmaları tavsiye edilmektedir.

 Germe estetiği operasyonu sonrası süreç

           Boyun germe estetiği operasyonu sonrası süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli detay sigara kullanımıdır. Hasta yaraların kolaylıkla iyileşmesi açısından kesinlikle en az 1 ay boyunca sigara kullanmamalıdır. Bunun yanı sıra bandajlara da dikkat edilmeli ve doktor söyleyene kadar çıkartılmamalıdır. İlk başlarda şişlikler yaşanması ve ağrı hissi oluşması son derece normaldir. Bu gibi durumlardan doktorun önerdiği ağrı kesicilerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

 Germe estetiği riskli bir operasyon mudur?

           Germe estetiği operasyonu her cerrahi operasyon kadar risk barındırmaktadır. Bu risklerin yaşanması ihtimali ise son derece düşüktür. En büyük risk enfeksiyon ve kanamadır. Boyun germe sonrası bu risklerin oluşabilmesi için ise ameliyat ortamının hijyenden uzak olması gerekecektir. Bu sebeple güvenilirliğinden emin olunan boyun germe uzmanları ile hareket edilmelidir.

Boyun germe estetiği için sizi arayalım formunu doldurunuz !

 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp